18.02.2015 16:35

Muzeum w domu Iana Curtisa?

Fani Joy Division robią wszystko, żeby tam powstało. Czy uda im się zebrać fundusze na ten cel? Wy tez możecie pomóc!

Muzeum w domu Iana Curtisa?
foto: Steve Richards / Rex Features / EAST NEWS

Wielbiciele Joy Division obawiają się, że deweloperzy wykupią historyczny dom. Chcą uzbierać 115 tysięcy funtów, by temu zapobiec. Zobaczcie, jak wygląda posiadłość na 77 Barton Street w brytyjskim mieście Macclesfield, w którym mieszkał i popełnił samobójstwo Ian Curtis.

dom ian2

Budynek został już wystawiony na sprzedaż. Ogłoszenie brzmi:

"

Położony w popularnej lokalizacji dom składa się z dwóch salonów, dwóch sypialni, dużej kuchni, przedniego i tylnego wyjścia oraz ogródka. "

Nieruchomość była wystawiona na sprzedaż już w 2002 roku za 64 950 tysięcy funtów. Dom był także wykorzystany jako przestrzeń do kręcenia filmu „Control”, czyli biograficznego obrazu o Ianie Curtisie, wyreżyserowanego przez Antona Corbijna.

Fani próbują połączyć siły, by wspólnie wykupić posiadłość i stworzyć w niej muzeum poświęcone pamięci Iana Curtisa. Twórca kampanii, Zak Davies, twierdzi, że postać wokalisty Joy Division miała ogromny wpływ na życie wielu osób, dlatego warto zaangażować się w ten projekt.

"

Miejsce, w którym muzyk spędził swoje ostatnie chwile zostało wystawione na sprzedaż. Nie powinno trafić w ręce deweloperów. To budynek o dużym znaczeniu kulturowym, związany z bardzo ważnym człowiekiem i zasłużył na nadanie mu miana muzeum. Fani z całego świata mogliby się tam zjeżdżać, by okazać szacunek  i dowiedzieć się więcej o Curtisie. "

ian hajs

Na dzień 18 lutego 2015 roku uzbierano 1484 funty, czyli niecały 1% kwoty. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 41 dni! Jeśli chcecie wspomóc szczytny cel, możecie przekazać dowolną sumę na tej stronie internetowej.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Joy Division Ian Curtis