30.09.2015 16:33

Muzułmanka w burce gra metal

Wydawać by się mogło, że muzułmanki podlegają wyłącznie nakazom i zakazom. Jednak kto może odmówić człowiekowi prawa do grania metalu?

Muzułmanka w burce gra metal
foto: kadr z wideo

Gisele Marie Rocha to bardzo nietypowa gitarzystka, gdyż występuje na scenie w burce, w której zresztą porusza się też na co dzień. Dziewczyna mieszka w Brazylii, a od 2009 roku jest wyznawczynią Islamu. Decyzję o przejściu na tę religię podjęła w 2009 roku, po tym jak zmarł jej ojciec (niemiecki katolik).

Przygodę z muzyką zaczęła młodo, bo w ósmym roku życia. Minęły zaledwie trzy lata gry na gitarze, a Gisele zainteresowała się metalem za sprawą słuchania Black Sabbath. Od 2012 roku zaczęła występować w zespole swojego brata o nazwie Spectrus, którego członkowie to wyznawcy różnych religii. To sposób muzyków na promocję tolerancji wyznaniowej.

Zobaczcie jak Gisele radził sobie na scenie:

Sama gitarzystka mówi o swojej pasji w ten sposób:

"

To moja praca i profesja, ale jednocześnie jestem muzułmanką. Nie uważam, aby te dwie rzeczy się wykluczały. "

Jeżeli Wasz zespół szuka akurat kogoś na stanowisko gitarzysty, to niech wie, że Gisele nie gra obecnie w żadnym zespole. Swoją działalność w szeregach Spectrus zakończyła w sierpniu 2015 roku. Chyba, że wolicie jednak zatrudnić kogoś z Megadeth lub Lamb of God...

Jak Wam się podoba metal w burce?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele