06.02.2018 12:33

Muzycy Arcade Fire świętują karnawał w Nowym Orleanie nowym utworem „Ann Ale! (Let’s Go)”

6 lutego 2018 w Nowym Orleanie odbędzie się impreza Krewe Du Kanaval, zorganizowana przez Wina Butlera i Regine Chassagne. Muzycy Arcade Fire stworzyli dla niej utwór przewodni.

Muzycy Arcade Fire świętują karnawał w Nowym Orleanie nowym utworem „Ann Ale! (Let’s Go)”
foto: Pete Doherty/Retna/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Ostatnie dni przed nadejściem Wielkiego Postu to w tradycji narodów należących do cywilizacji łacińskiej czas świętowania i szalonej zabawy. Karnawał wyjątkowo hucznie obchodzony jest w takich miejscach, jak Wenecja, Rio De Janeiro i Nowy Orlean.

To ostatnie miasto to karnawałowa stolica Ameryki Północnej. Najważniejszym dniem w roku jest dla nowoorleańczyków Mardi Gras, czyli Tłusty Wtorek, ale zabawy odbywają się w największym mieście Luizjany już kilka dni wcześniej.

6 lutego 2018 swoją własną imprezę w Nowym Orleanie organizują muzycy Arcade Fire, Win Butler i Regine Chassagne. Wydarzenie pod hasłem Krewe Du Kanaval nawiązuje do karnawałowych tradycji Haiti, kraju pochodzenia Regine. Muzyczny korowód przemaszeruje od Dzielnicy Francuskiej do Congo Square. Będzie to pierwsza edycja imprezy.

Małżeństwo liderów kanadyjskiego zespołu nagrało motyw przewodni Krewe Du Kanaval razem z sekcją dętą Preservation Hall i haitańskim zespołem RAM. Utwór niewiele ma wspólnego z obecnym, mocno elektronicznym obliczem muzycznym Arcade Fire, jakie słychać na jego ostatniej płycie, „Everything Now” z 2017. Dynamiczna, pełna karaibskiej energii, śpiewana po angielsku i w haitańskim języku kreolskim piosenka „Ann Ale! (Let’s Go)” może kojarzyć się z bogatym, folkowym brzmieniem wczesnych płyt Arcade Fire, a w dodatku to idealna propozycja na karnawał.

A Wy, czego słuchacie w karnawale? Podzielcie się z nami propozycjami na karnawałową playlistę. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Arcade Fire