04.12.2018 14:25

Muzycy Black Sababth, Guns N' Roses i Apocalyptiki założyli nowy zespół i nagrali pierwszy utwór

Geezer Butler opublikował fragment utworu swojego nowego zespołu. Grupa składa się z muzyków Black Sabbath, Guns N' Roses i Apocalyptiki.

Geezer Butler, Matt Sorum, Franky Perez
foto: Photoshot / Reporter / East News; 0000554/Reporter/East News;Antyradio.pl

Po tym jak Black Sabbath zakończyli działalność, muzycy zespołu szukają innych miejsc na rozładowanie artystycznej energii. Ozzy Osbourne kontynuuje karierę solową, a basista Geezer Butler założył nową supergrupę, która dorobiła się już nawet pierwszego autorskiego utworu.

Geezer Butler, Matt Sorum, Franky Perez i Steve Stevens założyli zespół

Poza basistą Black Sabbath w grupie Deadland Ritual udziela się też perkusista Guns N' Roses - Matt Sorum, wirtuoz gitary Steve Stevens i wokalista grupy Apocalyptica, Franky Perez. Butler opublikował już fragment pierwszego utworu formacji "Down In Flames".

Zespół wystąpi na żywo 22 lipca podczas festiwalu Hellfest. Obok Deadland Ritual na scenie pojawi się też KISS, Def Leppard czy Whitesnake. Nowa formacja Geezera była kwestią czasu. Muzyk już rok temu przyznał w wywiadzie z "Rolling Stone", że ma około 120 riffów, które chętnie wykorzysta w nowym projekcie. Zadeklarował, że musi je jedynie uporządkować i wybrać odpowiedniego gitarzystę, który je zagra.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Black Sabbath Guns N Roses