02.12.2015 15:35

Muzycy Dio i Black Sabbath w utworze „Distant Prayer”

Supergrupa Resurrection Kings wypuściła drugi singiel promujący debiutancki album. Posłuchajcie nowego kawałka amerykańskiego zespołu.

Muzycy Dio i Black Sabbath w utworze „Distant Prayer”
foto: kadr z wideo

Płyta „Resurrection Kings” zawierać ma jedenaście świeżych utworów utrzymanych w klimacie melodyjnego hard rocka i kipiących od chwytliwych riffów gitarowych, nawiązujących do dokonań poszczególnych członków grupy. Album ukaże się nakładem wytwórni Frontiers Records 29 stycznia 2016 roku, a otwierać go będzie numer „Distant Prayer”, który właśnie trafił do sieci.

Zespół tworzą wokalista Chas West (Tribe Of Gypsies), gitarzysta Craig Goldy (Dio, Giuffria, Rough Cut),  basista Sean McNabb (Dokken, Great White) oraz perkusista Vinnie Appice (Black Sabbath, Dio, Heaven & Hell).

Goldy nie ukrywa, że pomysł na nagranie płyty bardzo mu się spodobał:

"

Skontaktował się ze mną szef wytwórni Frontiers i powiedział, że chce wypuścić płytę ze znanymi muzykami z lat 80. Byłem zaszczycony, że zwrócił się z tym do mnie i z radością powiedziałem: „Tak!”. "

Wcześniej Goldy współpracował z Chasem Westem. Muzycy koncertowali z zespołem Hollywood Allstarz. Duet naszkicował dema utworów, które dopracowano z resztą muzyków Resurrection Kings.

O dołączeniu do kapeli opowiedział też były bębniarz Black Sabbath, Vinnie Appice:

"

Craig powiedział mi, że pracuje nad tym projektem i potrzebuje kogoś, kto zagra na bębnach. Zagrał mi kilka utworów, które bardzo mi się spodobały. Zgodziłem się. Dograłem perkusję i myślę, że całość wyszła nam świetnie. "

Na początku listopada 2015 roku światło dzienne ujrzał pierwszy singiel „Why Did You Sleep Last Night”.

Tracklista:

 1. Distant Prayer
 2. Livin' Out Loud
 3. Wash Away
 4. Who Did You Run To
 5. Fallin' For You
 6. Never Say Goodbye
 7. Path Of Love
 8. Had Enough
 9. Don't Have To Fight No More
 10. Silent Wonder
 11. What You Take

Czekacie na całą płytę Resurrection Kings?

Magda Słomka
Tagi: Rock News