03.01.2019 17:17

Muzycy Iron Maiden spotkali się w oryginalnym składzie po przeszło 4 dekadach

Z okazji 43. rocznicy powstania grupy Iron Maiden, spotkali się oryginalni muzycy zespołu: Steve Harris, Paul Mario Day, Dave Sullivan i Terry Rance.

Steve Harris
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Grupa Iron Maiden powstała w pierwszy dzień świąt w 1975 roku. 25 grudnia basista Steve Harris krótko po opuszczeniu swojego poprzedniego zespołu Smiler spotkał się z pierwszym wokalistą Maidenów Paulem Mario Day'em, gitarzystami Davem Sullivanem i Terrym Rancem oraz perkusistą Ronem „Rebelem” Matthewsem. Zainspirowany filmem "Człowiek w żelaznej masce" postanowił nadać zespołowi podobnie brzmiącą nazwę - Żelazna Dziewica

Iron Maiden spotkali się w oryginalnym składzie

Od tamtych wydarzeń minęło ponad 40 lat. Z okazji rocznicy pierwszy skład Iron Maiden spotkał się, a muzycy zapozowali do wspólnego zdjęcia. Pierwszy wokalista legendarnej grupy opublikował fotografię na Facebooku i podpisał ją słowami:

"

Cztery na pięć - nie jest źle. Oryginalny skład Iron Maiden, tylko Ron Matthews się gdzieś nam zapodział. "

Jedynym członkiem, który przetrwał próbę czasu i pozostał w Iron Maiden od początku do końca jest basista i lider Maidenów, Steve Harris. Reszta pierwotnego składu bardzo szybko rozstała się z zespołem, a przez minione lata przewinęło się przez niego wielu muzyków jak Clive Burr, Blaze Bayley czy Adrian Smith.

Joanna Chojnacka
Tagi: Iron Maiden Duperele