Muzycy Mastodona otworzą „Fabrykę Gówna”

Jakub Gańko
12.01.2017 09:40
Muzycy Mastodona otworzą „Fabrykę Gówna” Fot. Radek Zawadzki / Antyradio.pl + Bóg Pejnta

Brent Hinds i Troy Sanders nie mają nigdy dość. Basista wyznał, że jeszcze w tym roku usłyszymy nowy materiał ich wspólnego projektu pobocznego.

Wiemy już praktycznie wszystko o nadchodzącym następcy „Once More 'Round the Sun”. Krążek będzie metaforycznym concept albumem opowiadającym o walce z rakiem. Perkusista Brann Dailor postarał się o bardzo osobiste teksty, które usłyszymy przy akompaniamencie nowej muzyki już wiosną 2017 roku. Producentem albumu będzie Brendan O'Brien, który współpracował już z Mastodonem przy okazji krążka „Crack the Skye”.

To jednak nie jedyna gratka dla miłośników muzyków z Atlanty. W 2016 roku mieli oni okazję zapoznać się z nowym projektem pobocznym, który Troy Sanders współtworzy z muzykami Queens of the Stone Age i At the Drive-In. Gone is Gone wydał debiutancką EP-kę na początku lipca 2016, a w styczniu 2017 sprezentował swoim fanom pełnowymiarowy album studyjny. To jednak wcale nie koniec atrakcji.

Basista zdradził teraz, że zamierza powrócić do pomysłu dodatkowego zespołu, który na moment założył z Brentem Hindsem. Projekt pod cokolwiek uroczym szyldem Turd Factory to - jak sam mówi - jedna z najdziwniejszych inicjatyw, z jakimi miał do czynienia. Cóż, pod taką nazwą trudno mieć wątpliwości...

Muzyk wspomniał o kapeli w kontekście wyboru najbardziej zrytego zespołu, jaki zna.

Cóż, to pewnie małe oszustwo, ale ta grupa, w którą byłem zaangażowany, to najdziwniejsza rzecz, jaką słyszałem. Ja i Brent Hinds mieliśmy przez chwilę zespół, który staram się teraz reaktywować. Nigdy nie byłem częścią niczego bardziej zwariowanego, ale było to jednocześnie bardzo sympatyczne... Turd Factory. To trwało tylko chwilę, ale dało nam mnóstwo radości.

Wydawałoby się, że to rzucone mimochodem wspomnienie, z którego nie wynikną żadne konkrety. Jednak już chwilę po tej wypowiedzi Sanders złożył całkiem konkretną obietnicę nowego materiału. Basista zapewnił, że płyta ukaże się jeszcze w 2017 roku, mamy więc równe 12 miesięcy, by przygotować się na atak Fabryki Gówna.

Tymczasem w oczekiwaniu na ten niecodzienny projekt zachęcamy do zapoznania się z pełnowymiarowym debiutem Gone is Gone. Płyta „Echolocation” miała swoją premierę 6 stycznia 2017 roku i dostępna jest choćby na wszystkich liczących się platformach streamingowych. Promuje ją singiel „Dublin”.

Czekacie na materiał Turd Factory?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.