29.06.2016 16:19

Muzycy Metalliki jako modele luksusowej marki odzieżowej

Francja elegancja! Zobaczcie, jak prezentują się Wasi ulubieńcy w wyrafinowanych ciuchach.

Muzycy Metalliki jako modele luksusowej marki odzieżowej
foto: Los Angeles Times / Polaris / East News

Myśleliście, że metalowcy powinni nosić stare glany, rozerwane jeansy, kamizelki z milionem naszywek? Nic z tych rzeczy! Jest to oczywiście stereotypowy strój fanów mocnego brzmienia, ale muzycy Metalliki pokazali, że można czasem skusić się na coś bardziej eleganckiego.

Już wcześniej wspominaliśmy o romansie Larsa Ulricha z modą, czego efektem były zdjęcia dla marki odzieżowej, która zaprezentowała kolekcje ubrań zainspirowanych Metallicą. Teraz kapela poszła o krok dalej i kompletnie straciła głowę na punkcie ciuchów.

Muzycy Metalliki stali się bowiem twarzą... luksusowej włoskiej marki Brioni. Artyści pozowali w eleganckich wdziankach do zdjęć, które były zainspirowane fotografiami Queen z płyty „Queen II”. Sesja odbyła się w maju 2016 roku w San Francisco i za zdjęcia jest odpowiedzialny Zackery Michael.

Zobaczcie, jak prezentują się artyści Metalliki w eleganckich garniturach:

Za kampanię odpowiedzialny jest dyrektor kreatywny Justin O’Shea, który został zatrudniony w marcu 2016 roku. Jak widać nowy pracownik firmy mocno się postarał, żeby wypromować swoją markę. Pytanie jednak, co na to fani Metalliki?

Lars Ulrich swego czasu przyznał, że lubi szokować ciuchami i jak widać kolejny raz mu się to udało:

"

Ubrania muszą być wygodne. Jestem Duńczykiem, a my lubimy być nieco sprzeczni w swoim światopoglądzie. Uwielbiam czasem robić wszystko na odwrót - wystroić się, gdy należy ubrać się bardziej luźno i lubię mieszać mnóstwo rzeczy. "

Nie jest to pierwszy taki romans między muzyką oraz modą. Saint Laurent zaprezentował męską kolekcję wiosna-lato 2016 zainspirowaną stylem ubioru Kurta Cobaina. Same zespoły również wydają ciuchy sygnowane swoją nazwą, jak limitowane koszulki Motorhead czy legginsy Mastodon.

Jak oceniacie muzyków Metalliki jako modeli prezentujących ekskluzywne ubrania?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele