21.06.2016 14:14

Muzycy Queens of the Stone Age i Kyuss w nowym dokumencie

Film „Lo Sound Desert” przedstawi kulisy narodzin kalifornijskiej sceny tzw. desert rocka. Gdzie będzie można go obejrzeć?

Muzycy Queens of the Stone Age i Kyuss w nowym dokumencie
foto: kadr z wideo

Słoneczne okolice Palm Desert w Kalifornii przyczyniły się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku do narodzin całego zjawiska, które zwykło się nawet rozpatrywać w ramach osobnego gatunku muzycznego. Zanim na dobre spopularyzował się stoner rock, mówiło się o desert rocku. Zespoły takie jak Kyuss, Queens of the Stone Age, Fu Manchu czy Mondo Generator to zaledwie kilku jego przedstawicieli.

Scena ta od początku charakteryzowała się eklektyzmem muzyków, którzy dzielili swoje obowiązki pomiędzy kilka projektów. Teraz będziemy mieli okazję poznać wszystkie sekrety tego zjawiska. Wszystko dzięki filmowi dokumentalnemu „Lo Sound Desert”. Reżyser Jorg Steineck poświęcił na jego przygotowanie ponad dziesięć lat.

Trailer tego ciekawie zapowiadającego się obrazu zobaczycie poniżej:

O autentyczność historii opowiadającej nam o psychodelicznych wyprawach na pustynię, gdzie muzycy jammowali ze sobą w ramach kolejnych projektów, nie mamy się co obawiać. Jej narratorami będą sami bohaterowie tej opowieści, m.in. Josh Homme i Nick Oliveri z Queens of the Stone Age, Brant Bjork z Kyuss i Fu Manchu oraz Mario Lalli z Fatso Jetson. Ciężko o lepszą reprezentację sceny muzycznej z Coachella Valley.

Twórcy filmu będą świętować jego światową premierę 24 czerwca 2016 w Berlinie. Z imprezą będą połączone koncerty m.in. Powder for Pigeons, Vic Du Monte's Persona Non Grata i Operators. Na szczęście to nie jedyna okazja, by zobaczyć dzieło Jorga Steinecka. Już 3 lipca 2016 roku będzie go można obejrzeć na specjalnym pokazie w warszawskim klubie REJS.

Jeśli nie po drodze Wam do Warszawy, od 1 lipca 2016 roku dokument produkcji Monoduo Films będzie można obejrzeć z każdego zakątka na Ziemi dzięki serwisowi Vimeo. Już dziś można zarezerwować sobie wypożyczenie „Lo Sound Desert” na 72 godziny w cenie 19,70 zł. Wykupienie go na własność - z możliwością ściągnięcia i dodatkami - to koszt 51,28 zł. Uwaga! Jeśli zamówicie wypożyczenie obrazu już dziś, regulaminowe 72 godziny będą naliczane od momentu jego udostępnienia (1 lipca 2016, godz. 18.00 polskiego czasu).

Skusicie się na seans „Lo Sound Desert”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Queens of the Stone Age Josh Homme Kyuss