Muzycy Rage Against The Machine założyli supergrupę

Robert Skowronski
19.05.2016 08:03
Muzycy Rage Against The Machine założyli supergrupę Fot. East News; LFI / Photoshot / REPORTER / East News; ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News

Czy Rage Against The Machine zapowiedział swój wielki powrót? A może ukaże się nowa płyta zespołu? Niestety, ale póki co się na to nie zapowiada. Co zatem szykują rapmetalowcy?

Kapela uruchomiła stronę internetową pod adresem prophetsofrage.com, która odlicza czas do 31 maja 2016 roku. W sieci zawrzało i zaczęły się pojawiać kolejne teorie próbujące odgadnąć o co właściwie chodzi oraz czego możemy wyczekiwać. Tak wygląda zapowiedź ze strony RATM:

Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane przez zespół. Kapela sama wyjawiła czym planuje podzielić się ze słuchaczami. Okazuje się, że formuje nam się kolejna supergrupa. W tym wypadku w jej skład wchodzą muzycy Rage Against The Machine w osobach Toma Morello, Tima Commerforda i Brada Wilka, a także B-Real z Cypress Hill i Chuck-D z Public Enemy. W projekt o nazwie Prophets of Rage (to odwołanie do utworu Public Enemy) nie jest zaangażowany Zack de la Rocha.

Tak wyglądający skład będzie wykonywał utwory wszystkich trzech wymienionych kapel, a pierwszy koncert ma się odbyć 3 czerwca 2016 roku w Los Angeles w klubie Whisky a Go Go. Rozważane są także występy na letnich festiwalach. Nie sprawdziły się więc przewidywania, że Rage Against The Machine powraca, aby stawić muzyczny opór zdobywającemu poparcie wśród wyborców Donaldowi Trumpowi.

Tom Morello, Tim Commerford i Brad Wilk od lat są przyjaciółmi ze swoimi hiphopowymi braćmi. Rage Against The Machine w swojej karierze występował z gościnnym udziałem zarówno B-Reala, jak i Chucka-D.

Na ostatnim studyjnym albumie Raga Against The Machine, „Renegades” z 2000 roku, znalazł się cover Cypress Hill. Muzycy mieli zresztą okazję wykonywać „How I Could Just Kill a Man” wspólnie na koncertach:

6 października 2015 roku Rage Against The Machine wydał zapis występu z 6 czerwca 2010 w londyńskim Finsbury Park. Wydawnictwa o nazwie „Live At Finsbury Park” promowały koncertowe klipy m.in. do „Testify” czy „Bulls On Parade”. Z kolei Tim Commerford wykorzystując kilkuletnią przerwę RATM działa obecnie z kapelą Wakrat, która miała okazję pochwalić się teledyskiem do utworu „Knucklehead”.

Cieszycie się z zawiązania nowej supergrupy czy wolelibyście powrót RATM?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.