Muzycy Republiki zrobią „Masakrę”

Jakub Gańko
20.11.2015 10:22
Muzycy Republiki zrobią „Masakrę” Fot. Andrzej Świetlik

Nowe Sytuacje powrócą na kolejną trasę koncertową z materiałem swojego dawnego zespołu. Zobacz, kogo zaprosili tym razem i gdzie zagrają.

Po udanej trasie w 2014 roku, na której Zbigniew Krzywański, Leszek Biolik i Sławomir Ciesielski wykonywali utwory z debiutanckiej płyty Republiki, projekt zamierza wziąć na warsztat ostatni pełnowymiarowy album zespołu - „Masakrę” z 1998 roku.

W poprzednie tournée grupa ruszyła w towarzystwie trzech wokalistów: Tymona Tymańskiego, Piotra Roguckiego i Jacka Szymkiewicza. Na instrumentach klawiszowych wspomagał ich Bartłomiej Gasiul, a Szymkiewicz grał dodatkowo na flecie. Tym razem oprócz dawnych muzyków Republiki na scenie zobaczymy ponownie Tymańskiego i Gasiula, a także Jacka Bończyka oraz Natalię Pikułę.

Poniżej przedstawiamy harmonogram trasy:

1 grudnia 2015 - Łódź, Wytwórnia

2 grudnia 2015 - Poznań, Blue Note

3 grudnia 2015 - Siemianowice Śląskie, SCK Bytków

4 grudnia 2015 - Kraków, Studio

6 grudnia 2015 - Gdańsk, Parlament

19 grudnia 2015 - TBA

20 grudnia 2015 - Warszawa, Progresja

Zespół wykona utwory z płyty „Masakra”. Oprócz singli z tego albumu - „Odchodząc”, „Mamony” i „Raz na milion lat” - usłyszymy też największe przeboje Republiki, m.in. „Prąd”, „Śmierć w bikini”, „Znak równości”, „Lunatycy”, „Arktyka”, „Śmierć na pięć”, „Tak długo czekam (ciało)”, „Zapytaj czy cię kocham”, „Obcy astronom”, „Sexy Doll”, „Sam na linie”, „Kombinat”, „Zawsze ty (klatka)” oraz „Układ sił”. Występ przewidziany jest na ponad 90 minut.

Projekt Nowe Sytuacje został powołany do życia przez byłych muzyków zespołu Republika w 2014 roku. Pierwotnie miał być jednorazową inicjatywą, która pokaże młodszemu pokoleniu utwory z debiutanckiej płyty grupy Grzegorza Ciechowskiego na żywo. Występ Nowych Sytuacji w Jarocinie został udokumentowany na płytach CD i DVD „Jarocin Live 2014”.

Zbigniew Krzywański współpracował już z Jackiem Bończykiem w projekcie Bończyk/Krzywański, w którym wykonywał autorski materiał. Pod tym szyldem ukazały się dwa albumy studyjne oraz ścieżka dźwiękowa ze spektaklu „Terapia Jonasza”.

To nie jedyna gratka dla miłośników twórczości Grzegorza Ciechowskiego tej jesieni. Na początku grudnia 2015 roku ukaże się na rynku zaginiona płyta „Warsaw” Mony Mur. Lider Republiki był producentem tego materiału.

Wybieracie się na koncerty Nowych Sytuacji?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.