04.10.2018 17:07

Zespół został okradziony ze sprzętu. Muzycy Slipknota i Fall Out Boy pomogli grupie

Corey Taylor stwierdził, że trzeba sobie pomagać i wsparł akcję crowdfundingową grupy, która straciła cały sprzęt muzyczny wart 20 000 dolarów.

Zespół został okradziony i pomogli mu inni muzycy
foto: fotolia.com

Hardcore'owy amerykański zespół Harm’s Way został okradziony po koncercie w Las Vegas 27 września 2018. Ktoś ukradł z parkingu przyczepę ze sprzętem muzycznym formacji obejmującym m.in. instrumenty, jak również wzmacniacze czy gadżety dla fanów. Muzycy wycenili szkody na 20 000 dolarów.

Zespół został okradziony ze sprzętu muzycznego. Pomogli mu inni muzycy

Harm's Way został bez niczego, ale mimo to postanowił dalej kontynuować trasę Total Retaliation wraz z grupami Terror i Backtrack. Muzycy poprosili fanów o wsparcie, by przychodzili na koncerty i zamawiali gadżety zespołu, które miały zostać dorzucone do sprzedaży na stronie internetowej. Okazało się jednak, że środowisko muzyczne nie zostawi swoich kumpli samych w potrzebie.

Colin Young z metalowej grupy Twitching Tongues stworzył zbiórkę na stronie GoFundMe, by zebrać 25 000 dolarów dla chłopaków. W akcji zaangażowali się nie tylko fani i najbliżsi, ale również inni muzycy. Corey Taylor przeznaczył 1000 dolarów na zbiórkę, muzykom pomógł również Joe Trohman z Fall Out Boy.

Na 4 października 2018 roku 674 wsparło akcję i uzbierano już ponad 24 000 dolarów, jak zatem widać Harm's Way będzie mieć wystarczająco środków, żeby wrócić do czynnego koncertowania. Zespół podziękował nawet osobiście muzykowi Slipknota za pomoc, przy czym Corey Taylor stwierdził, że muzycy są jak wielka rodzina i trzeba sobie wzajemnie pomagać.

Muzycy wspierają artystów w potrzebie

Niejednokrotnie okazuje się, że muzycy to rzeczywiście jedna wielka rodzina, na którą można liczyć. To właśnie Polska Fundacja Muzyczna zorganizowała specjalną zbiórkę na leczenie Gienka Loski, zwycięzcy „X Factora”, który miał wylew.

Niestety muzyk Kabanosa miał poważny wypadek samochodowy i jego siostra postanowiła poprosić fanów o pomoc, bowiem powrót do zdrowia będzie wymagać dużych pieniędzy.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Fall Out Boy