30.07.2019 11:13

Muzycy Talk Talk planują zorganizować koncert pamięci Marka Hollisa

Mark Hollis zmarł 25 lutego 2019 roku. Artysta miał 64 lata. Muzycy planują zorganizować koncert poświęcony frontmanowi zespołu.

Mark Hollis Talk Talk
fot. kadr z wideo YouTube: Hommage à Mark Hollis (Talk Talk)

Talk Talk to zespól muzyczny, który powstał w 1981 roku. Przez 10 lat muzycy nagrali 5 albumów studyjnych, a do największych hitów zalicza się "It's My Life", "Life's What You Make It" i "Such A Shame". Mark Hollis rozpoczął karierę już w latach 70.. To właśnie wtedy założył pierwszy zespół - The Reactors - który rozpadł się niedługo po wydaniu pierwszego singla. Muzyk postanowił jednak się nie poddawać i razem z Lee Harrisem, Paulem Webbem i Simonem Brennerem założył Talk Talk.

Talk Talk: Koncert poświęcony Markowi Hollisowi

Kilku członków zespołu postanowiło zorganizować koncert poświęcony zmarłemu w tym roku frontmanowi. Artysta napisał większość tekstów i muzykę do piosenek. Koncert ma się odbyć 26 listopada 2019 roku w Londynie. Wszystko wskazuje na to, że wydarzenie będzie miało miejsce w Royal Festival Hall. W koncercie mają wziąć udział goście specjalni. Publiczność z pewnością usłyszy największe hity zespołu.

Talk Talk Mark Hollis
Talk Talk Mark Hollis
Przeczytaj także Nie żyje Mark Hollis z Talk Talk. Oto najbardziej znane utwory, które napisał

Na scenie ma wystąpić Martin Ditcham, perkusista, który grał na albumach zespołu, a także na trasie. Pojawić ma się również klawiszowiec, Rupert Black, gitarzysta, Jeep Hook oraz basista, John McKenzie. W wydarzeniu najprawdopodobniej nie wezmą udziału Paul Webb i Lee Harrisnie, którzy byli współzałożycielami Talk Talk.

Zobacz także: Nie żyje Mark Hollis, wokalista i lider zespołu Talk Talk

Tagi: Rock News