11.09.2018 13:54

Muzycy grup HIM i Amorphis założyli supergrupę. Posłuchaj pierwszego singla

Supergrupa Flat Earth podpisała kontrakt na pierwszy album. Sprawdźcie, jak brzmi zespół muzyków grup HIM i Amorphis.

Muzycy HIM założyli supergrupę
foto: Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Co też porabiają muzycy fińskiej formacji? Grupa HIM ogłosiła w 2017 koniec swojej działalności i dotychczas było cicho o artystach. Rok od tej smutnej wiadomości Ville Valo poinformował, że zaangażował się w projekt muzyczny Ville Valo & Agents.

Kolejną dobrą wiadomością dla fanów zespołu HIM jest fakt, że reszta muzyków grupy nie zamierza odchodzić na emeryturę. Gitarzysta Mikko „Linde” Lindström oraz perkusista Mika „Gas Lipstick” Karppinen zaangażowali się w supergrupę Flat Earth. W zespole udzielają się również Niclas Etelävuori, były członek Amorphis oraz Anttoni „Anthony” Pikkarainen z grupy Polanski.

Nowy zespół muzyków grup HIM i Amorphis

Supergrupa podpisała kontrakt z Drakkar Entertainment i zamierza wydać jeszcze w 2018 roku debiutancki album. Tymczasem formacja zaprezentował swój pierwszy singiel „Blame”. Posłuchajcie, jak prezentuje się kawałek od muzyków grup HIM i Amorphis:

Jonathan Geschwill z wytwórni Drakkar Entertainment już zaciera ręce z powodu współpracy z muzykami:

"

Cieszymy się, że Flat Earth dołączył do nas, bo kapela ma sporo potencjału, ma sporo wiedzy i umiejętności. Zarówno jeżeli chodzi o granie, jak i na poziomie prywatnym widać, że muzycy pracowali profesjonalnie w przemyśle muzycznym przez 20 lat. "

Wytwórnia już zapowiada, że chce supergrupę wypromować nie tylko na terenie Finlandii, ale również w całej Europie. Trzymamy kciuki, żeby udało się osiągnąć ten cel.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News HIM