24.01.2019 11:33

Muzycy hairmetalowi nienawidzą Nirvany? "Grunge zabił naszą muzykę"

Były wokalista Skid Row, Tony Harrnell opowiedział w ostatnim z wywiadów o tym, że większość muzyków z jego otoczenia nienawidziło Nirvany i grunge'u. 

Nirvany
foto: kadr z wideo/nirvana

Tony Harnell od lat jest związany z kapelami glam metalowymi. Grał w norweskim TNT czy znanym Skid Row. Wokalista spędził sporo czasu z artystami lubiącymi przesadzać z lakierem do włosów szczególnie w latach 90. Okazuje się, że w tamtym czasie większość z nich nienawidziła grunge'u i nie rozumiała fenomenu tej muzyki.

Hairmetalowcy nienawidzili Nirvany?

W wywiadzie dla "Cobras & Fire" Harnell przyznał, że w był niegdyś w swoim środowisku jedyną osobą, która doceniała Nirvanę.

"

Wielu moich rówieśników i znajomych mówiło rzeczy w stylu "nienawidzę tego gówna", "grunge zabił naszą muzykę". Ja gdy pierwszy raz zobaczyłem teledysk Nirvany w MTV, od razu wiedziałem, że ta kapela wiele zmieni w muzyce. "

Muzyk stwierdził, że rozumie skąd brała się ta niechęć. Opowiedział o tym, jak wytwórnie masowo podpisywały kontrakty z kapelami, które brzmiały i wyglądały niemalże tak samo.

"

W latach 70. miałeś wiele różnych stylów muzycznych do wyboru. Było Led Zeppelin, potem Deep Purple, Sabbaci, Aerosmith, KISS, Judas Priest. Różnice między kapelami były duże, a każda grała hard rock. Nagle w latach 80. wszyscy zaczęli wyglądać i brzmieć tak samo. "

Według Tony'ego Harnella przesyt kolorowym glam metalem, wesołymi treściami i melodiami dał szansę kapelom grunge'owym.

"

Kiedy pojawiła się Nirvana, Soundgarden dopiero wtedy zobaczyliśmy jak nudne i powtarzalne jest to, co nas otacza. Ci sami producenci, te same piosenki, nikt nie oferował nic nowego. Oczywiście były też ciekawe kapele, ale większość to podróby innych zespołów. "

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Nirvana Skid Row