Muzycy i artyści składają hołd zmarłej wokalistce The Cranberries, Dolores O'Riordan

Justyna Kierzkowska
15.01.2018 20:44
Muzycy i artyści składają hołd zmarłej wokalistce The Cranberries, Dolores O'Riordan Fot. James Shaw/REX/Shutterstock/East News

Artystka zmarła nagle 15 stycznia 2018 roku, podczas nagrywania nowego materiału, o czym poinformował jej rzecznik prasowy.

Spekulacje na temat problemów ze zdrowiem piosenkarki trwały od lat. Według różnych źródeł cierpiała na anoreksję, a także walczyła z depresją. Na razie konkretna przyczyna śmierci piosenkarki nie jest jednak znana. Dolores O'Riordan w chwili śmierci miała 46 lat. Zespół The Cranberries wydał z Dolores O'Riordan 7 płyt, które sprzedano w ponad 40 milionach egzemplarzy. Ostatnia, „Something Else”, miała swoją premierę 28 kwietnia 2017 roku. 

Cały muzyczny świat jest zszokowany wiadomością o śmierci artystki. Muzycy na swoich profilach w social mediach oddają hołd Dolores O'Riordan i łączą się myślami z rodziną piosenkarki.

R.E.M.

Jesteśmy pogrążeni w smutku z powodu tej informacji. Dolores była wspaniałą i życzliwą duszą z poczuciem humoru i świetnym głosem. Łączymy się w bólu z zespołem, jej rodziną i fanami.

Dave Davies

Jestem w szoku, że Dolores odeszła tak nagle. Rozmawiałem z nią kilka tygodni przed Świętami, wydawała się być szczęśliwa. Rozmawialiśmy nawet o tym, czy nie stworzyć kilku utworów razem. To niewiarygodne, niech Bóg ją błogosławi.

Slash

Spoczywaj w pokoju.

Duran Duran

Jesteśmy zdruzgotani wiadomością o śmierci Dolores O'Riordan. Nasze myśli są z jej rodziną w tym strasznym czasie.

Garbage

Tak smutno słyszeć o nagłej śmierci Dolores O'Riordan. Nasze najszczersze kondolencje dla zespołu The Cranberries i dla wszystkich jej bliskich.

Kodaline

Jesteśmy absolutnie zszokowani wiadomością o śmierci O'Riordan. The Cranberries dał nam wiele wsparcia, kiedy koncertowaliśmy razem z grupą we Francji lata temu. Nasze myśli są z rodziną i jej przyjaciółmi.

Hozier

Mój pierwszy raz, kiedy usłyszałem głos Dolores O'Riordan był niezapomniany. Wielu zastanawiało się, czy taki głos dobrze może brzmieć w rockowym wydaniu. Nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby ktoś używał swojego instrumentu w taki sposób. Jestem zszokowany i zasmucony wiadomością o jej odejściu, moje myśli pozostają z rodziną.

Zucchero

Jestem zszokowany tą niewiarygodną wiadomością. Spoczywaj w pokoju Dolores O'Riordan, czysta miłości. 

Josh Groban

Nie!!! Zawsze ubóstwiałam jej piosenki i głos.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.