31.10.2018 17:43

Muzycy rockowi, których pożegnaliśmy w 2018 roku

Z okazji Dnia Wszystkich Świętych postanowiliśmy złożyć hołd wszystkim zmarłym i przypomnieć artystów, których zdążyliśmy już pożegnać w 2018 roku. 

Muzycy rockowi, których pożegnaliśmy w 2018 roku
foto: James Shaw/REX/Shutterstock/Eastnews.pl/ WOJCIECH STROZYK/REPORTER/kadr z wideo/Molly Riley / East News

Dzień 1 listopada w kościele katolickim to Dzień Wszystkich Świętych. Jest to również dobry moment na refleksje, a także na wspomnienie tych, których zdążyliśmy już stracić. I chociaż zwykle rozmawiamy ze swoimi rodzinami o ludziach, których znaliśmy osobiście, to czasami warto przypomnieć również tych, których poznać nam nie dano. Zwłaszcza, gdy ich muzyka budziła w nas pozytywne emocje.

Dlatego reż z okazji Dnia Wszystkich Świętych postanowiliśmy oddać hołd wszystkim zmarłym i przygotować galerię z krótkimi sylwetkami wszystkich polskich i zagranicznych rockowych muzyków, których straciliśmy w 2018 roku. 

Muzycy, których straciliśmy w 2018 roku

Rok 2018 nie zostanie dobrze zapamiętany przez muzyczny świat - pożegnaliśmy m.in. Vinniego Paula (perkusista Pantery i Hellyeah), byłego gitarzystę Motorhead Eddiego Clarka, Eda Kinga z Lynyrd Skynyrd, twórczyni "Zombie", czyli Dolores O'Riordan, a także Arethę Franklin, znaną soulową wokalistkę. Polską wstrząsnęła natomiast wieść o śmierci Kory Jackowskiej, która od lat zmagała się z nowotworem. Przypomnijmy zatem słynnych muzyków, których pożegnaliśmy w 2018 roku: 

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News