Muzycy, którzy podobno straszą jako duchy

Maciej Koprowicz
27.10.2017 15:18
Muzycy, którzy podobno straszą jako duchy Fot. Everett Collection/EAST NEWS, © Soudan E. / Alpaca / Andia.fr/ East News

Niektórzy wierzą, że tych nieżyjących od dawna artystów nadal można spotkać na tym świecie, i to nie tylko w Halloween.

Halloween wydaje się jednym z ulubionych świąt w kalendarzu rockmanów i metalowców. W ten szczególny dzień, czy raczej wieczór w roku każdy chce szokować, przerażać i budzić obrzydzenie innych – czyli dokładnie to, co muzycy robią przez pozostałe 364 dni roku.

Ale czy tak naprawdę wiemy, co symbolizuje święto, nazywane Nocą Duchów? Wywodzi się ono z rozpowszechnionych w całej Europie przedchrześcijańskich wierzeń i przekonania o wyjątkowym znaczeniu przełomu jesieni i zimy. Niegdyś uważano, że w tym czasie zaciera się granica między światem żywych i zaświatami, więc właśnie wtedy najłatwiej o kontakt z duszami zmarłych.

Dziś wiara w niespokojne dusze, które po śmierci wciąż wędrują po tym łez padole nie jest tak powszechna, jak przed wiekami. Mimo wszystko wielu ludzi wciąż wierzy w istnienie duchów, a nawet utrzymuje, że widziało je na własne oczy. Niektórzy przekonują, że doświadczyli obecności… duchów słynnych muzyków. Takie przypadki opisuje książka Matthew L. Swayne’a z 2014, „Haunted Rock & Roll: Ghostly Tales of Musical Legends”, a przytacza je portal Ultimate-Guitar.com.

Sprawdźcie, którzy znani wykonawcy rzekomo nadal nawiedzają związane z nimi w przeszłości miejsca.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.