Muzycy, którzy podobno straszą jako duchy

Maciej Koprowicz
27.10.2017 15:18
Muzycy, którzy podobno straszą jako duchy Fot. Everett Collection/EAST NEWS, © Soudan E. / Alpaca / Andia.fr/ East News

Niektórzy wierzą, że tych nieżyjących od dawna artystów nadal można spotkać na tym świecie, i to nie tylko w Halloween.

Halloween wydaje się jednym z ulubionych świąt w kalendarzu rockmanów i metalowców. W ten szczególny dzień, czy raczej wieczór w roku każdy chce szokować, przerażać i budzić obrzydzenie innych – czyli dokładnie to, co muzycy robią przez pozostałe 364 dni roku.

Ale czy tak naprawdę wiemy, co symbolizuje święto, nazywane Nocą Duchów? Wywodzi się ono z rozpowszechnionych w całej Europie przedchrześcijańskich wierzeń i przekonania o wyjątkowym znaczeniu przełomu jesieni i zimy. Niegdyś uważano, że w tym czasie zaciera się granica między światem żywych i zaświatami, więc właśnie wtedy najłatwiej o kontakt z duszami zmarłych.

Dziś wiara w niespokojne dusze, które po śmierci wciąż wędrują po tym łez padole nie jest tak powszechna, jak przed wiekami. Mimo wszystko wielu ludzi wciąż wierzy w istnienie duchów, a nawet utrzymuje, że widziało je na własne oczy. Niektórzy przekonują, że doświadczyli obecności… duchów słynnych muzyków. Takie przypadki opisuje książka Matthew L. Swayne’a z 2014, „Haunted Rock & Roll: Ghostly Tales of Musical Legends”, a przytacza je portal Ultimate-Guitar.com.

Sprawdźcie, którzy znani wykonawcy rzekomo nadal nawiedzają związane z nimi w przeszłości miejsca.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.