Muzycy, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku

Maciej Daszuta
01.11.2016 12:17
Muzycy, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku Fot. Jorge Barrios / Public Domain + Mark Marek / CC BY-SA 3.0

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy odeszło od nas wiele gwiazd muzyki. Przy okazji Wszystkich Świętych przypominamy sylwetki tych artystów.

Dzień Wszystkich Świętych to czas refleksji nad przemijaniem i doskonała okazja po temu, by okazać wdzięczność przodkom i osobom zmarłym, z którymi związała nas niewidoczna nić losu. Nie zawsze możemy zapalić znicz na grobie ważnej dla nas osoby, jednak czasem wystarczy oddać się przemyśleniom i wspomnieć, za co kiedyś kochaliśmy i wciąż kochamy zmarłego. W ten sposób dajemy im nieśmiertelność - choć ciała umarły to ich piękne dusze wciąż żyją pośród nas dzięki wspomnieniom.

W przypadku artystów jest to jeszcze bardziej namacalne. Choć nieobecność gwiazd jest dla fanów bolesna, wciąż mogą odnaleźć ukojenie w muzyce ulubionych twórców. Ta natomiast, pomimo śmierci twórcy pozostaje manifestem jego nieśmiertelności, a także świadectwem minionych czasów dla przyszłych pokoleń.

Mijający rok niestety obfitował w śmierci wielkich sław rocka i metalu. Tych artystów nie ma już między nami, nie zobaczymy ich na żywo, ani nie usłyszymy nowej studyjnej płyty z ich udziałem, jednak jednego możemy być pewni - ich wspaniała muzyka pozostanie z nami na zawsze.

W poniższej galerii wspominamy osoby, które odcisnęły wielkie piętno na historii muzyki:

Pełni wdzięczności za twórczość powyższych artystów wyrażamy nadzieję, że w nadchodzącym roku lista będzie znacznie krótsza i nie będziemy zmuszeni ze łzami w oczach wspominać kolejne gwiazdy, słuchając ich płyt w ten refleksyjny dzień.

Pokój ich duszy.

Maciej Daszuta Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.