01.11.2016 12:17

Muzycy, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy odeszło od nas wiele gwiazd muzyki. Przy okazji Wszystkich Świętych przypominamy sylwetki tych artystów.

Muzycy, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku
foto: Jorge Barrios / Public Domain + Mark Marek / CC BY-SA 3.0

Dzień Wszystkich Świętych to czas refleksji nad przemijaniem i doskonała okazja po temu, by okazać wdzięczność przodkom i osobom zmarłym, z którymi związała nas niewidoczna nić losu. Nie zawsze możemy zapalić znicz na grobie ważnej dla nas osoby, jednak czasem wystarczy oddać się przemyśleniom i wspomnieć, za co kiedyś kochaliśmy i wciąż kochamy zmarłego. W ten sposób dajemy im nieśmiertelność - choć ciała umarły to ich piękne dusze wciąż żyją pośród nas dzięki wspomnieniom.

W przypadku artystów jest to jeszcze bardziej namacalne. Choć nieobecność gwiazd jest dla fanów bolesna, wciąż mogą odnaleźć ukojenie w muzyce ulubionych twórców. Ta natomiast, pomimo śmierci twórcy pozostaje manifestem jego nieśmiertelności, a także świadectwem minionych czasów dla przyszłych pokoleń.

Mijający rok niestety obfitował w śmierci wielkich sław rocka i metalu. Tych artystów nie ma już między nami, nie zobaczymy ich na żywo, ani nie usłyszymy nowej studyjnej płyty z ich udziałem, jednak jednego możemy być pewni - ich wspaniała muzyka pozostanie z nami na zawsze.

W poniższej galerii wspominamy osoby, które odcisnęły wielkie piętno na historii muzyki:

Pełni wdzięczności za twórczość powyższych artystów wyrażamy nadzieję, że w nadchodzącym roku lista będzie znacznie krótsza i nie będziemy zmuszeni ze łzami w oczach wspominać kolejne gwiazdy, słuchając ich płyt w ten refleksyjny dzień.

Pokój ich duszy.

Maciej Daszuta
Tagi: Rock News Galeria