31.10.2017 15:31

Muzycy, którzy zmarli w ostatnich 12 miesiącach

Przy okazji 1 listopada wspominamy słynnych wykonawców, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku.

Muzycy, którzy zmarli w ostatnich 12 miesiącach
foto: SANDRO CAMPARDO/ ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/EAST NEWS, JOEL SAGET/ AFP/EAST NEWS, Romana Makówka/Antyradio.pl/ Invision/ Rob Grabowski/Invision/AP/Fotolink/EAST NEWS

Uroczystość Wszystkich Świętych, którą Kościół katolicki obchodzi 1 listopada, to w polskiej kulturze tradycyjnie dzień refleksji nad śmiercią i przemijaniem. W tym dniu wspominamy naszych bliskich, którzy już odeszli. Odwiedzamy ich groby i zapalamy na nich symboliczny ogień na znak tego, że zmarli wciąż żyją w naszej pamięci.

Ale 1 listopada to także odpowiedni moment, by pomyśleć o osobach, których być może nie znaliśmy osobiście, ale które w pewnym sensie były nam bardzo bliskie. Już starożytni wiedzieli, że najlepszym sposobem na zdobycie nieśmiertelności, w znaczeniu zapisania się w pamięci i sercach ludzi, może być sztuka.

Muzycy na swoją „nieśmiertelność” pracują, pisząc wspaniałe piosenki, tworząc wybitne albumy, grając genialne koncerty. W okresie od 1 listopada 2016 do 1 listopada 2017 odeszło na zawsze wielu artystów, którzy bez wątpienia zapisali się w historii muzyki, a za sprawą swoich dokonań będą na zawsze żyli w sercach fanów.

Przypomnijmy sobie muzyków, którzy zmarli w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Może 1 listopada to dobra okazja, by znów posłuchać ich utworów i albumów?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News