21.02.2017 12:29

Muzycy odeszli z Oberschlesien. Najbliższe koncerty odwołane

Żaden fan nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, a jednak drogi muzyków niestety się rozeszły.

Muzycy odeszli z Oberschlesien. Najbliższe koncerty odwołane
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ten zespół zasłynął mieszanką industrial metalu ze śląskimi akcentami i przez swoje brzmienie od razu kojarzył się z grupą Rammstein. Kapela ma na swoim koncie dwie studyjne płyty, przy czym ostatnia ukazała się w 2015. Zespół sporo koncertował m.in. zaprezentował się na Jarocin Festiwal 2016 i był to szczególnie wyjątkowy występ dla wokalisty, Michała Stawińskiego, który był stałym bywalcem festiwalu.

Na 2017 roku Oberschlesien miał w planach wydanie trzeciego albumu, ale niestety do tego nie dojdzie. Nic nie świadczyło o czarnych chmurach, które zbierały się nad zespołem.

8 lutego 2017 roku muzycy zespołu Oberschlesien: wokalista Michał Stawiński, basista Wojtek Jasielski, Łukasz Sztaba odpowiedzialny za instrumenty klawiszowe, gitarzyści Tomasz Andrzejewski, Adam Jurczyński oraz Dariusz Kampa, Bartłomiej Borcz, Wiktor Saternus z ekipy technicznej, jak również menedżer Dorota Walencka podjęli decyzje o zakończeniu współpracy z Marcelem Różanką i Oberschlesien sp. z o.o.

W efekcie powstał zespół NeuOberschlesien. Natomiast 20 lutego 2017 roku do składu dołączył perkusista Filip Oczkowski. Muzycy właśnie pracują nad studyjnym albumem i już niebawem ma się ukazać pierwszy singiel zapowiadający nowe wydawnictwo.

Zobaczcie całe oświadczenie zespołu:

28 lutego 2017 na sklepowych półkach pojawi się płyta Oberschlesien & Adam Sztaba z Orkiestrą Opery Śląskiej, zaś kilka dni później ukaże się DVD.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Oberschlesien