Muzycy odeszli z Oberschlesien. Najbliższe koncerty odwołane

Aleksandra Degórska
21.02.2017 12:29
Muzycy odeszli z Oberschlesien. Najbliższe koncerty odwołane Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Żaden fan nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, a jednak drogi muzyków niestety się rozeszły.

Ten zespół zasłynął mieszanką industrial metalu ze śląskimi akcentami i przez swoje brzmienie od razu kojarzył się z grupą Rammstein. Kapela ma na swoim koncie dwie studyjne płyty, przy czym ostatnia ukazała się w 2015. Zespół sporo koncertował m.in. zaprezentował się na Jarocin Festiwal 2016 i był to szczególnie wyjątkowy występ dla wokalisty, Michała Stawińskiego, który był stałym bywalcem festiwalu.

Na 2017 roku Oberschlesien miał w planach wydanie trzeciego albumu, ale niestety do tego nie dojdzie. Nic nie świadczyło o czarnych chmurach, które zbierały się nad zespołem.

8 lutego 2017 roku muzycy zespołu Oberschlesien: wokalista Michał Stawiński, basista Wojtek Jasielski, Łukasz Sztaba odpowiedzialny za instrumenty klawiszowe, gitarzyści Tomasz Andrzejewski, Adam Jurczyński oraz Dariusz Kampa, Bartłomiej Borcz, Wiktor Saternus z ekipy technicznej, jak również menedżer Dorota Walencka podjęli decyzje o zakończeniu współpracy z Marcelem Różanką i Oberschlesien sp. z o.o.

W efekcie powstał zespół NeuOberschlesien. Natomiast 20 lutego 2017 roku do składu dołączył perkusista Filip Oczkowski. Muzycy właśnie pracują nad studyjnym albumem i już niebawem ma się ukazać pierwszy singiel zapowiadający nowe wydawnictwo.

Zobaczcie całe oświadczenie zespołu:

28 lutego 2017 na sklepowych półkach pojawi się płyta Oberschlesien & Adam Sztaba z Orkiestrą Opery Śląskiej, zaś kilka dni później ukaże się DVD.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.