15.02.2018 16:02

Muzycy polskiego zespołu zeskanowali się na potrzeby teledysku

Skaner może posłużyć nie tylko do kopiowania dokumentów. Okazuje się, że można na nim także tworzyć sztukę.

Muzycy polskiego zespołu zeskanowali się na potrzeby teledysku
foto: kadr z wideo

Jeśli pracowaliście kiedyś w biurze, to na pewno przyszedł Wam kiedyś do głowy pomysł, by skserować albo zeskanować coś innego, niż dokumenty. Na przykład swoją dłoń. Albo, hmmm, inne części ciała (szczególnie, jeśli nie lubiliście swojej pracy i czuliście pilną potrzebę to w jakiś sposób zamanifestować).

Skaner można wykorzystać jednak w znacznie bardziej kreatywny sposób, niż do sprośnych żartów. Polski zespół postpunkowy Latające Pięści posłużył się nim do stworzenia bardzo oryginalnego teledysku.

Za realizację klipu do utworu „Fluoksetyna” odpowiada Paweł Czarnecki. Obraz w całości zrealizowano metodą poklatkową ze zdjęć, uzyskanych w wyniku zeskanowania twarzy muzyków zespołu zwykłym biurowym skanerem. Zobaczcie sami efekt końcowy:

Latające Pięści nie są pierwszym zespołem, który do stworzenia teledysku wykorzystał urządzenia biurowe. OK Go nakręcił klip do piosenki „Obsession”, używając 567 drukarek, synchronicznie drukujących kolorowe kartki i tworzących przez to iluzję zmieniającego się tła.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News