11.01.2016 11:15

Muzycy reagują na śmierć Davida Bowiego

Legendarny artysta odszedł 10 stycznia 2016 roku w wieku 69 lat. Muzyczne środowisko wyraziło swój żal spowodowany tą stratą.

Muzycy reagują na śmierć Davida Bowiego
foto: ons.pl

Muzyk obchodził 8 stycznia 2016 roku swoje urodziny i wydał tego dnia nowy album zatytułowany „Blackstar”. Niestety klika dni po tym wydarzeniu świat obiegła informacja o śmierci Davida Bowiego. Powodem jego odejścia była przegrana walka z rakiem.

Już wcześniej promotor muzyka, John Giddings, zdradził, że Bowie już nigdy nie wybierze się w trasę koncertową, chcąc spokojnie odejść na emeryturę. Nikt wtedy nie zdawał sobie sprawy, że ta decyzja mogła być spowodowana złym stanem jego zdrowia.

Informacja o śmierci Bowiego była dla wszystkich szokiem. Smutek po stracie wielkiego artysty wyrazili muzycy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Niektórym zabrakło słów, więc opublikowali same zdjęcia wokalisty.

Zobaczcie, jak na wieść o śmierci Bowiego zareagowali m.in. Foo Fighters, Queens Of The Stone Age, Queen czy Anthrax.

"

Prawie się rozpłakałem z powodu nagłej informacji o śmierci Davida Bowiego. "

"

Do zobaczenia w Walhalla Czarna Gwiazdo. "

"

Wszystkich nas zainspirowałeś. "

"

David Bowie zmarł w wieku 69 lat z powodu raka. "

"

Spoczywaj w pokoju, David. "

"

Jest to smutne, David Bowie odszedł. Składam kondolencje dla rodziny Bowiego. „Changes” Bowiego i utwory Ziggy'ego były dla mnie główną inspiracją. Będzie nam ciebie bardzo brakowało. "

"

Żegnaj Major Tom. Nie mam słów. Spoczywaj w pokoju David, kolejny bohater, o którym będziemy pamiętać. "

"

„To nasz ostatni taniec...” "

"

Spoczywaj w pokoju Davidzie Bowie. Dzięki za muzykę. Nasze modlitwy oraz serca są teraz z twoją rodziną i przyjaciółmi. Niech obecne i przyszłe pokolenia dalej inspirują się twoją niesamowitą sztuką. "

"

Złamano nam serce. Spoczywaj w pokoju Davidzie Bowie. "

"

Przyjaźń z Davidem była światłem mojego życia. Nigdy nie poznałem tak wspaniałej osoby. Był najlepszy. "

"

Rak może pocałować mnie w tyłek. Proszę wspomóżcie organizację charytatywną na rzecz raka, w imieniu Chucka. Spoczywaj w pokoju Bowie. "

"

David Bowie był przez całe moje życie wielką inspiracją... Prawdziwy gwiezdny człowiek wrócił do gwiazd. Dziękuję za wszystko, co nam dałeś. Spoczywaj w pokoju Davidzie Bowie. "

"

Jest nam niezmiernie smutno z powodu informacji o odejściu Davida Bowiego. W tym nagraniu wykonuje on debiutancki singiel The Who I Can't Explain, który nagrał na swój album Pin Ups w 1973 roku. Spoczywaj w pokoju Davidzie Bowie, 1947–2016. "

"

„Ja, ja będę królem, a ty, ty będziesz królową. Choć nic ich nie przepędzi, możemy ich pokonać, chociaż przez jeden dzień. Możemy być bohaterami, choć przez jeden dzień.” "

 

"

Ten człowiek był odpowiedzialny za otworzenie mojego muzycznego świata... Wow, jedyny w swoim rodzaju... "

"

To smutne dowiedzieć się dzisiaj o odejściu Davida Bowiego. Prawdziwa inspiracja i ogromna strata dla muzyki i sztuki. „Kameleon, komik, Koryntianin i karykatura”. Spoczywaj w pokoju. "

A Wy, jak wspominacie Davida Bowiego?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News David Bowie