Muzycy reagują na śmierć Lemmy'ego

Jakub Gańko
29.12.2015 11:10
Muzycy reagują na śmierć Lemmy'ego Fot. Oskar Olczak / Antyradio.pl

Informacja o odejściu lidera Motorhead poruszyła rockową i metalową brać. Muzycy z całego świata składają hołd Lemmy'emu Kilmisterowi. Zobaczcie ich reakcje.

To jeden z tych smutnych dni, który wielu z nas będzie wspominać po latach słowami „pamiętam, że o śmierci Lemmy'ego dowiedziałem się...”. Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni tym wydarzeniem. Muzyk do ostatniej chwili poświęcał się muzyce. Nawet gdy zły stan zdrowia nakazywał mu przerywać koncerty, nie rezygnował z występowania na żywo. Nigdy nie dbał o komercyjny potencjał swojej twórczości, czym zaskarbił sobie szacunek fanów i kolegów po fachu. Teraz tym bardziej będzie brakować jego postawy.

Zobaczcie, jak na wiadomość o śmierci Lemmy'ego zareagowali m.in. Ozzy Osbourne, muzycy Metalliki czy Foo Fighters.

Straciłem dziś jednego z moich najlepszych przyjaciół, Lemmy'ego. Będzie nam go bardzo brakować. Był wojownikiem i legendą. Zobaczymy się po drugiej stronie.

Lemmy, jesteś jednym z głównych powodów, dla których ten zespół istnieje. Będziemy Ci zawsze wdzięczni za wszystkie inspiracje.

Jeden z ostatnich prawdziwych ludzi wyjętych spod prawa opuścił budynek.

Straciliśmy przyjaciela i legendę. Moje serce jest złamane. Spoczywaj w pokoju, Lemmy. Urodzony by przegrać, żyjący by wygrać.

O rany. Lemmy został dopuszczony do wielkiej tajemnicy. Jeden z największych rockmanów wszech czasów. Niesamowicie unikalny basista. Mój bohater. Łał.

Będę tęsknić za Tobą, kolego, i za naszymi rozmowami. Zawsze stanowiłeś filar godności. Spoczywaj w pokoju.

Żegnaj, Lemmy. Kocham Cię, bracie.

Miałem 16 lat, kiedy kupiłem ten album. Dziękuję Ci za przyjaźń i inspirację. Spoczywaj w pokoju.

Lemmy był prawdziwą rockową ikoną, jednością głosu i ducha. Metalowe flagi zostały dziś opuszczone do połowy, by oddać cześć niezrównanemu Asowi Pik.

Wiódł życie pełne marzeń i dostał się na sam szczyt. To on był Motorhead i GRAŁ ROCK AND ROLLA!

KU*WA!!! Spoczywaj w pokoju, Lemmy. Smutno, że tylu z nas to przeczuwało, ale nikt nie spodziewał się, że naprawdę do tego dojdzie... Wszyscy wierzyliśmy, że będziesz żył wiecznie.

Spoczywaj w pokoju, Lemmy. Kawał chłopa, który nie tracił czasu na idiotów. Będziemy za Tobą tęsknić, bracie. Dziękujemy za lata pełne niezachwianego, rock'n'rollowego kopania tyłków.

Boże, pobłogosław Lemmy'ego. 1945-2015.

Lemmy, spoczywaj w pokoju. Tak nam przykro, że odszedłeś. Dołączam do niezliczonych dusz, które będą za Tobą tęskniły i które kochały Cię tak mocno.

To smutny dzień. Straciliśmy Lemmy'ego, legendę pośród legend. Z wyrazami największego szacunku, spoczywaj w pokoju, mój przyjacielu.

Zwykle nie piszemy o śmierciach (bez urazy), ale Lemmy był jak prawdziwy superbohater. To istny Ragnarok. Walcz w Valhalli, Lem!

Lemmy - Motorhead. Co tu więcej dodawać?

Bardzo mi przykro słyszeć o śmierci Lemmy'ego. Straciliśmy prawdziwą legendę. Spoczywaj w pokoju.

Lemmy był wspaniałym basistą, kompozytorem i przede wszystkim przyjacielem. Powiedzieć, że będziemy za nim tęsknić, to mało. Był i zawsze będzie Legendą. Nigdy Cię nie zapomnimy, ani pięknych chwil spędzonych w trasie.

Byłeś dla mnie taki dobry, naturalnie mnie wspierałeś i zachęcałeś, byłeś brutalnie szczery. Dzięki, Lemmy. Jesteś legendą, będziemy za Tobą tęsknić!

Z wielkim smutkiem dowiedzieliśmy się o odejściu jednego z naszych bohaterów. Spoczywaj w pokoju.

Jakie są Wasze wspomnienia związane z muzyką Motorhead?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.