22.02.2016 11:07

Muzycy reagują na śmierć Piotra Grudzińskiego

Gitarzysta Riverside odszedł 21 lutego 2016 roku. Muzyczne środowisko wyraziło swój żal spowodowany tą stratą.

Muzycy reagują na śmierć Piotra Grudzińskiego
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Informacja o śmierci Piotra Grudzińskiego pojawiła się na fanpage'u zespołu przed godziną 15:00 tego samego dnia. Jak na razie nie poznaliśmy przyczyn śmierci wieloletniego muzyka zespołu. Przyjaciele oraz fani nadal nie mogą uwierzyć, że utalentowany artysta odszedł w wieku zaledwie 40 lat.

Jeszcze w lutym 2016 roku zespół pracował nad nowym materiałem w studiu Serakos. W marcu 2016 planowano zarejestrować partie Grudzińskiego. Niestety nigdy już do tego nie dojdzie:

Riverside zaplanował również trasę koncertową, która miała wystartować 1 kwietnia 2016 roku w Olsztynie. Na razie nie wiadomo, jaką decyzję odnośnie występów podejmie zespół. Sami członkowie kapeli ustawili na swoich profilach na Facebooku jako zdjęcie profilowe czarny kwadrat, który ma oddać ich żałobę po zmarłym koledze. Wiele osób również pisze posty na profilu Piotra Grudzińskiego dzieląc się swoimi wspomnieniami oraz wspólnymi zdjęciami z gitarzystą.

Informacja o odejściu Grudzińskiego była dla wszystkich szokiem. Smutek po stracie artysty wyrazili muzycy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zobaczcie, jak na wieść o śmierci Piotra Grudzińskiego zareagowali m.in. Mike Portnoy, Anathema, Chemia, Wojciech Hoffmann czy Votum.

"

Właśnie otrzymałem szokującą wiadomość, że gitarzysta Riverside Piotr Grudziński odszedł po tym, jak był na ostatnim koncercie The Winery Dogs w Warszawie... Jestem absolutnie oszołomiony i nie mam żadnych dalszych informacji w tym momencie... wow "

"

Spoczywaj w pokoju, towarzyszu broni... "

"

Jesteśmy zszokowani i smutni wiadomością odnośnie śmierci gitarzysty Riverside Piotra Grudzińskiego. Najgłębsze współczucie dla rodziny i przyjaciół. "

"

Moje najgłębsze kondolencje dla rodziny oraz przyjaciół gitarzysty oraz założyciela Riverside Piotra Grudzińskiego, który zmarł nagle ostatniej nocy w wieku 40 lat. Zdaję sobie sprawę, że wielu moich słuchaczy jest również fanami tej wspaniałej kapeli i ja również do nich się zaliczam. Kolejne smutne odejście znakomitego muzyka, tym bardziej szokujące, bo był on tak młody. Spoczywaj w pokoju. "

"

Ciężko w to uwierzyć, że nasz najdroższy przyjaciel, jeden z najlepszych facetów i gitarzystów na świecie odszedł ubiegłej nocy... Jesteśmy głęboko poruszeni, myślami jesteśmy z jego rodziną i naszymi braćmi z Riverside. Spoczywaj w pokoju. "

"

Żadne słowa nie mogą wyrazić szoku i smutku. Będziemy za tobą tęsknić Piotrek. "

A Wy jak wspominacie Piotra Grudzińskiego?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Riverside