Muzycy reagują na śmierć Prince'a

Robert Skowronski
22.04.2016 08:28
Muzycy reagują na śmierć Prince'a Fot. ons.pl

Odszedł jeden z bardziej wpływowych muzyków. Muzycy z całego świata składają hołd Price'owi. Zobaczcie ich reakcje.

Twórca „Purple Rain” umarł w wieku 57 lat. Muzyk jeszcze w tydzień poprzedzający swoją śmierć występował na scenie. To właśnie podczas powrotu z jednego z występów, samolot, którym leciał Prince musiał awaryjnie lądować z powodu złego samopoczucia artysty. Przyczyną tego miała być ostra odmiana grypy. Muzyk został jednak wypisany tego samego dnia.

To kolejna śmierć, która wstrząsnęła muzycznym światem. Artyści z całego świata podzielili się swoimi reakcjami na ten wstrząsający fakt. Niektórzy doskonali znali Prince'a, inni nie, ale i dla nich był wielkim i wpływowym twórcą...

Jestem zdruzgotany wieścią o tym, że jedna z największych inspiracji w muzyce odeszła. Miałem na tyle szczęścia, że miałem okazję z nim przebywać kilkukrotnie.

Zostałem zaskoczony śmiercią Prince'a. Czuję się dumny, że spędziłem z nim Nowy Rok. Wydawało się, że czuje się dobrze, grał wspaniałą funkową muzykę.

Tak mi przykro słyszeć o odejściu Prince'a - jednego z największych muzycznych talentów mojego życia. Może nawet całego XX wieku. Spoczywaj w pokoju.

Spoczywaj w pokoju Prince... To co najmniej jeden z najsmutniejszych dni. Był definicją prawdziwego artysty.

Prince, przykro to mówić, odszedł. Był gigantem! Moje kondolencje kieruję do jego rodziny, przyjaciół i fanów.

Jestem w szoku i głębokim smutku - właśnie się dowiedziałem, że Prince nie żyje. Spoczywaj w pokoju. Był jednym z najbardziej utalentowanych i unikalnych artystów naszej generacji.

Teraz Prince? Ten rok jest bardzo brutalny. Prince, Bowie, Frey, Emerson, Kantner, Bain, Martin, Shandling…. Carpe Diem wszyscy!

Jeden z największych, najbardziej utalentowanych i unikatowych muzyków, artystów i producentów wszech czasów.

Prince - 1958-2016 - co za wspaniały, niezaprzeczalny talent.

Co teraz zrobimy? Prince. Nie. Mam nadzieję, że nie cierpiałeś... twoja muzyka uratowała mnie wiele razy.

Dziś straciliśmy Prince'a, jednego z największych muzyków wszech czasów. Był legendą i ikoną.

Spoczywaj w pokoju Prince. Rock'n'rollowe niebo z pewnością składa niesamowitą supergrupę.

Co za smutny dzień dla muzyki po wiadomości o śmierci Prince'a. Był pionierskim artystą, który zdefiniował nieskończone granice.

Jestem zasmucony wieścią o odejściu Prince'a. Był rewolucyjnym artystą, wspaniałym muzykiem i kompozytorem, oryginalnym tekściarzem oraz zaskakującym gitarzystą. Był także jednym z najbardziej ekscytujących artystów ostatnich 30 lat.

Muzyk i aktywista walczący o prawa zwierząt - świat będzie tęsknił za twoim głosem z wielu powodów.

Po śmierci artysty zmieniono avatar na jego koncie na Twitterze. Wcześniej mogliśmy oglądać grafikę z wizerunkiem Prince'a z okularami z trzema szkłami na oczach. Teraz wygląda to z goła inaczej:

post Fot. foto: twitter.com/prince

Widzimy artystę z zamkniętymi oczami, jednak to trzecie pozostało otwarte. To odwołanie do koncepcji mówiącej o widzeniu więcej niż inni. Trzecie oko ma prowadzić do innych rzeczywistości i przestrzeni wyższej świadomości.

Jakie są Wasze wspomnienia związane z muzyką Prince'a?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.