18.05.2018 15:23

Muzycy Preoccupation zostali dwukrotnie okradzeni i proszą o pomoc

Podczas trasy po Stanach Zjednoczonych muzycy kanadyjskiego zespołu Preoccupation zostali dwukrotnie okradzeni. W związku z tym założyli na stronie GoFundMe zbiórkę pieniędzy, która pozwoli im na zakupienie nowego sprzętu.

Preoccupation
foto: materiały prasowe

Panowie z Preoccupation wyjechali w północnoamerykańską trasę koncertową, która promowała ich najnowszy, wydany w 2018 roku album „New Material”. Niestety, muzycy zostali zmuszeni do przerwania tournee, ponieważ zostali dwukrotnie okradzeni w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

Pierwszy przypadek kradzieży miał miejsce podczas pobytu Preoccupation w Vancouver. Tam Kanadyjczykom skradziono większość ich sprzętu. Nie była to jednak sytuacja nie do odkręcenia - panowie jakoś poradzili sobie ze zorganizowaniem sprzętu zamiennego i dzielnie kontynuowali podróż po północnoamerykańskim kontynencie.

Kanadyjski zespół dwukrotnie okradziony

Czara goryczy przelała się 15 maja 2018 roku, kiedy zespół nocował w San Francisco. Panowie z Preoccupation mieli poranek z serii tych najgorszych - po obudzeniu zorientowali się, że tym razem zniknął im nie tylko sprzęt, ale i sam stary van z naczepą, w której znajdował się cały dobytek Kanadyjczyków. W to wliczał się oczywiście nie tylko sprzęt, ale również wszystkie gadżety, koszulki i płyty, które dostępne były do zakupu podczas ich koncertów.

Panowie prędko postanowili poprosić o pomoc fanów, zakładając zbiórkę pieniędzy na stronie GoFundMe.com. Ich celem jest zdobycie 30 tysięcy dolarów, które zostaną przeznaczone na zakup nowego sprzętu i środku transportu, dzięki któremu Preoccupation będzie mogło dokończyć swoją trasę koncertową po Stanach. Zbiórka przebiega bardzo sprawnie - do tej pory panowie zgromadzili prawie 25 tysięcy dolarów, a pomogło im ponad 700 osób. Jeżeli wy również chcecie pomóc, to zapraszamy na ich stronę na GoFundMe.com.

Preoccupation - nowy album

Zespół promował swój najnowszy album, zatytułowany po prostu „New Material”. Krążek zadebiutował 23 marca 2018 roku, a pierwszym singlem promującym wydawnictwo był zmieszczony powyżej utwór „Espionage”.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News