Muzycy zespołów Metallica, Slipknot i Korn w dokumencie o horrorach
Robert Skowronski
16.09.2015 13:08
Muzycy zespołów Metallica, Slipknot i Korn w dokumencie o horrorach Fot. materiały prasowe

Kino grozy i metal często idą ze sobą w parze. Zauważyli to twórcy dokumentu „The History Of Metal And Horror” zapraszając do swojego filmu m.in. Kirka Hammetta z Metalliki, Jonathana Davisa z Korna czy Coreya Taylora ze Slipknota.

Obraz skupi się właśnie na odsłonięciu powiązań między światem znanym z ekranu i tym wypełnionym ciężkim graniem. O swoich ulubionych horrorach i lękach opowie czołówka światowej sceny metalowej. Oprócz wspomnianych wcześniej nazwisk zobaczymy także Alice Coopera, Charliego Benante z Anthrax, Johna 5 z zespołu Marilyna Mansona czy też muzyków The Misfits. 

Gitarzysta Metalliki jest oddanym fanem kina podszytego dreszczykiem. Posiada ogromną ilość gadżetów związanych z horrorami. Tak mówi o swojej pasji:

Lubię o sobie myśleć jako o kimś kto jest oddany kinu grozy i posiada wiedzę na ten temat. Postrzegam siebie jako historyka horrorów. Naprawdę kocham te filmy.

W „The History Of Metal And Horror” gwiazdy opowiadają co w tym gatunku filmowym sprawia, że czują na ciele dreszcze oraz jakie są ich ulubione dzieła. Co przeraża Coreya Taylora?

Śmiertelnie boję się rekinów. Gdy byłem mały, mama zabrała mnie do kina na „Szczęki”. To co zobaczyłem przeraziło mnie na całe życie.

Kirk Hammett przyznaje, że najbardziej bał się na „Nocy żywych trupów”, zaś Twiggy Ramirez zasłaniał oczy na „Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną”, z kolei na Alice Cooperze największe wrażenie wywarło „Miasteczko Salem”.

Oprócz gwiazd metalu na ekranie zobaczymy też legendy kina grozy. Historię kinematograficznego gatunku przybliżą Tom Savini („Od zmierzchu do świtu”), Doug Bradley („Hellraiser”) czy Gunnar Hansen („Teksańska masakra piłą mechaniczną”).

Zobaczcie fragmenty przygotowywanej produkcji:

Jeżeli spodobała Wam się idea „The History Of Metal And Horror”, to możecie wspomóc powstanie dokumentu poprzez kampanię crowdfundingową. Na stan obecny udało się uzbierać 2,282 dolary z potrzebnych 50 tysięcy. Wszyscy, którzy wpłacą pieniądze mogą oczywiście liczyć na garść gadżetów w postaci wydania na DVD czy koszulki. Przy odpowiednio wysokim datku można nawet samemu wystąpić w filmie i zostać wymienionym w napisach końcowych w roli producenta.

Metal i horror łączy również siły w filmie z muzykami Slayera, Lamb Of God i Morbid Angel, w produkcji Slasha czy Roba Zombie, a także w dziele o tytule „Deathgasm”.

Co sądzicie o „The History Of Metal And Horror”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.