17.08.2015 08:30

Muzyk Black Flag i Misfits ma raka

U legendy punk rocka, Deza Cadeny, znanego z grania w Black Flag i Misfits zdiagnozowano nowotwór. Muzyk ma raka krtani.

Muzyk Black Flag i Misfits ma raka
foto: Retna/Photoshot/REPORTER/East News

Artysta jest już w trakcie leczenia radioterapią i ma zamiar wrócić na scenę w ciągu roku. Do tego jednak czasu jest odcięty od występowania na żywo, a co za tym idzie od swojego źródła dochodu. Dlatego na rzecz Cadeny ruszyła zbiórka pieniędzy zainicjowana na stronie Gofundme.com, na której możemy przeczytać:

"

Prosimy was dzisiaj o darowizny na rzecz Deza, tego przyjaznego człowieka, który dał tak wiele muzycznej społeczności, i który jest dosłownie żyjącą legendą punk rocka mającą swój wkład w klasyczne płyty gatunku, i który pozostaje jednym z najbardziej umiłowanych członków tej sceny. "

Zbiórka ruszyła 11 sierpnia 2015 roku i zakłada zdobycie sumy 35 tysięcy dolarów. Na stan obecny (17 sierpnia 2015) zebrano kwotę 6 tysięcy dolarów od 155 wspierających akcję osób.

Sam Dez Cadena otwarcie mówi o swojej chorobie:

"

Słuchajcie, wiele osób dociekało mojego stanu zdrowia, więc cóż... przechodzę przez problemy natury medycznej, ale mam kontrolę nad sytuacją. Jakieś dwa tygodnie temu lekarz usunął z mojej krtani nowotwór złośliwy. Był we wczesnym stadium, więc to dobry objaw. Mam pogodę ducha i mogę mówić bez problemów, a nie byłem w stanie tego robić przez kilka miesięcy, nawet jak byłem w trasie i próbowałem śpiewać. Czuję się lepiej, ale dalej mam przed sobą parę medycznych procedur do wypełnienia. Mam nadzieję, że to wyjaśni parę rzeczy. "

Wierzymy, że Dezowi Cadenie uda się w pełni wygrać z chorobą. Świat gitarowego grania zna już przypadki pokonania nowotworu, w końcu Bruce Dickinson ma już za sobą stawienie czoła rakowi.

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Misfits