Muzyk Circa Survive przerwał koncert, by obronić swoją fankę

Maciej Koprowicz
27.07.2017 10:19
Muzyk Circa Survive przerwał koncert, by obronić swoją fankę Fot. kadr z wideo

Prawdziwy artysta zawsze stoi murem za swoimi fanami. Brendan Ekstrom z indierockowego Circa Survive był gotów po raz pierwszy w karierze zejść ze sceny podczas występu, by uratować dziewczynę z widowni przed napastowaniem.

Zespół występował 21 lipca 2017 w amerykańskim St. Louis. Podczas koncertu jego gitarzysta dostrzegł, że na widowni dzieją się niepokojące sceny. Fanka grupy musiała znosić wyjątkowo natarczywego wielbiciela. Mężczyzna próbował z nią flirtować, ale gdy to nie przyniosło efektu, postanowił mimo wszystko ją pocałować.

Brendan Ekstrom zauważył, że dziewczyna odepchnęła swojego niechcianego towarzysza. Uznał, że sprawy zaszły za daleko i musi jakoś pomóc napastowanej fance. Poprosił ochroniarza o reakcję, ale ten nie dostrzegł niczego na widowni. Artysta postanowił więc zejść ze sceny i wyjaśnić sytuację osobiście. Stanął przed natrętem i przemówił mu do rozsądku. Kiedy ten dał spokój dziewczynie, Brendan mógł dokończyć koncert.

Fani Circa Survive byli zupełnie zdezorientowani zejściem Ekstroma ze sceny. W tłumie nie wszyscy mogli zobaczyć incydent. Gitarzysta postanowił więc wyjaśnić przyczynę przerwy w koncercie na swoim Twitterze:

Gram od 20 lat i nigdy wcześniej nie zszedłem ze sceny podczas wykonywania piosenki. Przez prawie cały kawałek widziałem kolesia stojącego za dziewczyną, flirtującego z nią i próbującego ją pocałować. Trudno powiedzieć, co naprawdę się działo. Chwilami wydawało się, że dziewczyna jest zadowolona z tych awansów, ale potem zobaczyłem, jak odepchnęła jego twarz i ręce.

Facet wydawał się zdezorientowany, kiedy przed nim stanąłem, jakby nic się nie stało. Nie wiem, co się działo później. Wróciłem na scenę dokończyć show. Ochrona zabrała ich stamtąd. Nie widziałem ich po tym wszystkim. Może zostali wyrzuceni albo sami wyszli. Może byli w związku, może nie. Tak czy siak, to co widziałem ze sceny mnie zaniepokoiło i zmusiło do zejścia ze sceny. To nie było słodkie, to było alarmujące. Jestem przed czterdziestką i dla mnie flirt tak nie wygląda. Może to dlatego, że mam córkę i jestem starszy.

Circa Survive powstał w 2004 w Philadelphii w USA. Tworzy muzykę z pogranicza indie i emo z elementami rocka progresywnego. Grupa nagrała pięć albumów studyjnych – największą popularność zdobył krążek „Blue Sky Noise” z 2017. W 2017 Circa Survive wyda album „The Amulet”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.