17.01.2018 15:47

Muzyk Toola w utworze polskiego wokalisty

Glaca zaprosił do udziału w utworze „Oni przyszli” ze swojego solowego albumu wyjątkowego gościa.

Muzyk Toola w utworze polskiego wokalisty
foto: kadr z wideo

Piotr Mohamed, znany fanom muzyki pod pseudonimem Glaca, zasłynął jako lider zespołu Sweet Noise. Specjalnością grupy ze Swarzędza były zaskakujące muzyczne „kolaboracje” z artystami z różnych półek. Na swoim najsłynniejszym albumie, „Revolta” z 2003 roku Sweet Noise grał między innymi z O.S.T.R. („Revolta z ulicy”), Peją („Jeden taki dzień”), Anną Marią Jopek („Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz”) a nawet Edytą Górniak („Nie było”).

Szef Sweet Noise pracuje właśnie nad swoim pierwszym albumem solowym, ale podtrzyma tradycję zapoczątkowaną przez jego zespół. W sesji do krążka wziął udział sam Justin Chancellor, basista Toola. Amerykanin zagrał w kawałku „Oni przyszli”, w którym udziela się także Monika Emat. Zobaczcie teledysk do tego utworu:

Przypomnijmy, że to nie pierwsza współpraca Glacy i Chancellora. W 2013 roku panowie stworzyli projekt M.T.void, który nagrał album „Nothing’s Matter”. Na krążku muzyk Toola udzielał się także wokalnie – zaśpiewał w utworze „78 Hardshell”.

Pierwsza solowa płyta Glacy ukaże się 6 kwietnia 2018. Być może w tym roku doczekamy się wreszcie nowego albumu Toola. W czerwcu 2017 Chancellor twierdził, że muzyka na płytę jest gotowa w 90 procentach, a perkusista Danny Carey pół roku później powiedział, że album powinien się ukazać w połowie 2018 roku.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Tool Sweet Noise