20.02.2019 12:32

Muzyk wystawił na sprzedaż swoją czapkę. Produkt osiągnął kosmiczną cenę

Gdy zobaczycie, jaką cenę osiągnęła czapka na internetowej licytacji, to mocno się zdziwicie. Czy muzyk jest mistrzem marketingu?

Muzyk sprzedaje czapkę
foto: kadr z wideo

Nie wszyscy muzycy śpią na pieniądzach, piją z rana szampana i jeżdżą luksusowymi limuzynami. Życie artystów nie jest takie kolorowe i decydując się na ten zawód warto trzy razy się zastanowić. Trzeba niestety liczyć się z tym, że mogą być problemy z kasą i opłatami. Badania pokazały, ile zarabiają amerykańscy muzycy i wcale nie są to duże kwoty.

Muzyk wystawił na sprzedaż swoją czapkę. Tak kosmicznej ceny chyba się nie spodziewał

Niestety niektórzy mają tak kiepską sytuację, że muszą sprzedawać swoje ciuchy, żeby jakoś przetrwać (a może jest to kwestia tego, że kiepsko grają????).

Ile zarabia niezależny muzyk na YouTubie i Spotify?
Ile zarabia niezależny muzyk na YouTubie i Spotify?
Przeczytaj także Ile zarabia niezależny muzyk na YouTubie i Spotify?

Tak postanowił zrobić wokalista grupy Heart Attack Man, Eric Egan. Gdy sytuacja finansowa artysty bardzo się pogorszyła, muzyk wystawił na eBay swoją pomarańczową czapkę, w której wystąpił w kilku teledyskach oraz na koncertach i tak opisał ten produkt:

"

Nienawidzę tego robić, ale jestem spłukany i dlatego sprzedaję swoją pomarańczową czapkę. Nie jest to zwykłe nakrycie głowy, bo pojawiło się na wielu zdjęciach i w klipach. Miałem bardzo wiele pomysłów, gdy miałem tę czapkę na głowie. Zagrałem sporo koncertów, ta czapka miała spory wpływ na to, co się działo na świecie. Powinna pasować dla każdego. "

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cena czapki została podbita do absurdalnej kwoty 97 tysięcy dolarów. Tego typu nakrycie głowy można sprawić sobie już za kilkanaście złotych, ale jakimś cudem czapka muzyka osiągnęła cenę z kosmosu.

foto: ebay.com

Czyżby muzyk był mistrzem marketingu, a może to tylko internetowy żart? Szczegóły znajdziecie w ogłoszeniu licytacji na ebay.com.

Przy okazji posłuchajcie, jak brzmi kapela Heart Attack Man:

Zobacz także: >> Kiss sprzedaje deski sedesowe ze swoimi podobiznami <<

Kupilibyście czapkę muzyka?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele