14.08.2018 11:54

Muzyk znany ze współpracy z Alice In Chains cierpi na demencję

Zespół ogłosił, że znany muzyk z Seattle zapadł na bardzo ciężką chorobę. Na jego kosztowne leczenie prowadzona jest zbiórka pieniężna.

Muzyk znany ze współpracy z Alice In Chains cierpi na demencję
foto: kadr z wideo

Scotty Olson, gitarzysta, basista i inżynier dźwięku, znany ze współpracy z wieloma słynnymi amerykańskimi zespołami, zachorował na postępującą demencję.

Informację o chorobie Scotty’ego Olsona Alice In Chains podał na Instagramie. Muzycy napisali:

"

Na stronie Gofundme rozpoczęła się zbiórka na rzecz naszego przyjaciela Scotty’ego Olsona, u którego ostatnio zdiagnozowano postępującą demencję. Jeśli ktoś chciałby coś dołożyć, bylibyśmy bardzo wdzięczni! "

W opisie zbiórki można przeczytać:

"

Nasz drogi przyjaciel, Scotty Olson, usłyszał niedawno diagnozę postępującej demencji. Znaleźliśmy dla niego świetne miejsce w mieszkalnictwie wspomaganym w Brookdale w Kirkland. Niestety, mieszkalnictwo wspomagane jest kosztowne, [Scott] przez 5 lat nie będzie dostawał pieniędzy z ubezpieczenia medycznego. Potrzebujemy naszej pomocy! Celujemy w zebranie 300 tysięcy dolarów, by pokryć koszty mieszkalnictwa wspomaganego oraz medycznych wydatków. "

Scott Olson

Scott Olson w latach 1995-1998 i 2002-2005 był gitarzystą zespołu Heart. Wielokrotnie współpracował z Alice In Chains – wystąpił z tym zespołem m.in. na koncercie MTV Unplugged w 1996. Jako inżynier pracował nad tak znanymi płytami, jak „Tribe” Queensryche, „White Pony” Deftones i „Boggy Depot” Jerry’ego Cantrella.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Alice In Chains