11.06.2019 14:58

Muzyka metalowa vs licealiści. Czy rozpoznali Rammsteina?

Grupka nastolatków została poproszona o wzięcie udziału w doświadczeniu. Młodzi mieli odsłuchać metalową piosenkę, a następnie wskazać jej tytuł i wykonawcę. Efekty nie były powalające.

Foto: kadr z wideo "MUZYKA METALOWA VS LICEALIŚCI
Foto: kadr z wideo "MUZYKA METALOWA VS LICEALIŚCI | DZIKIE UCHO"

Uczestnicy odsłuchali między innymi utwory Rammsteina, BEHEMOTHA i Black Sabbath. Jak się okazało, mimo kilku wyjątków mieli gigantyczne problemy ze wskazaniem wykonawcy danej piosenki. W przypadku tytułów kilkukrotnie udało im się zwyczajnie strzelić.

Muzyka metalowa vs licealiści

Czego się dowiedzieliśmy dzięki temu eksperymentowi, oprócz tego, że żaden z badanych nie miał większego pojęcia o muzyce metalowej? Rammstein jest z całą pewnością najbardziej rozpoznawalnym niemieckim zespołem metalowym, a pojęcie polskiego metalu wydaje się być dla licealistów abstrakcją. Możliwe, że metal zwyczajnie nie trafia w gusta współczesnych nastolatków, którzy preferują inny rodzaj muzyki. Aczkolwiek należy zaznaczyć, że jedna z uczestniczek wyraziła chęć nadrobienia zaległości.

Metal pierwszy raz w życiu
Metal pierwszy raz w życiu
Przeczytaj także Dziewczyna pierwszy raz posłuchała metalu. Czy spodobały się jej Metallica i Tool?

Oto kilka wybranych komentarzy, które padły w trakcie testu:

"

[Rammstein – przyp. red.] Brzmi jak moja mama, gdy nie zrobię czegoś o co mnie poprosiła. "

"

Czy to jest Rammstein? To jedyny niemiecki zespół jaki znam. Ale nie znam tytułu. Dla mnie każda piosenka Rammsteina brzmi tak samo. "

"

Nigdy nie sądziłem, że istnieje coś takiego jak polski metal. "

Jeśli podobają wam się tego typu nagrania, polecamy również wideo przedstawiające studentów oceniających muzykę lat 70. i 80. oraz młode dziewczyny po raz pierwszy słuchające metalu

Rozpoznałbyś wszystkie zaprezentowane utwory?

Tagi: Duperele