03.09.2015 11:55

Muzyka rockowa jako domy

Federico Babina postrzega muzyków, jako architektów sztuki. Dokonania danego zespołu, bądź artysty, przedstawia w swoich grafikach jako konstrukcje budowlane. Być może brzmi to zagmatwanie, ale wygląda zdumiewająco.

Muzyka rockowa jako domy
foto: Federicobabina.com

Twórca unika udostępniania jakichkolwiek informacji o sobie samym. Wiadomo jedynie, że jest Włochem urodzonym w Bolonii, a zamieszkałym w Barcelonie. Z wykształcenia jest właśnie architektem, ale swoje konstruktorskie wizje realizuje jako ilustrator. To, jak artysta widzi sztukę wyobrażoną w formie budowli można zobaczyć na jego stronie pod adresem Federicobabina.com.

Wśród jego prac o charakterystycznym, niepodrabialnym stylu, wybraliśmy te, które odnoszą się do świata muzyki rockowej. Babina stara się znaleźć szczególne cechy estetyki znanych artystów i wykorzystać je do stworzenia czegoś nowego. Zobaczcie te graficzne „dzieła sztuki o sztuce”:

Przedstawione obrazy mieszczą się w cyklu Archimusic, jednak Federico Babina stworzył też kilka innych, m.in. Archidirector (o reżyserach filmowych), Artistect (o malarzach), Archicine (o filmach), czy Archiquote (z cytatami znanych osób). Artysta łączy ze sobą nie tylko różne dziedziny sztuki, ale także odmienne techniki ich wykonania – od odręcznego rysunku po grafikę 3D.

Także inni twórcy w swoich pracach inspirują się muzyką rockową i metalową. W przypadku kocich wersji okładek płyt, jak i tych stworzonych w programie Paint, trudno się doszukiwać tego samego rodzaju artyzmu, co u Federico Babiny, jednak animowane grafiki autorstwa Juana Betancourta, to już niezwykle ciekawa propozycja.

Jak Wam się podoba wizja przedstawiona przez Federico Babinę?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele