13.08.2019 15:41

Myles Kennedy wyjaśnia, czym nowy album Alter Bridge różni się od poprzednich

Najnowsza płyta Alter Bridge "Walk the Sky" będzie mieć swoją premierę w październiku 2019 roku. Myles Kennedy opowiedział co nieco o nowym wydawnictwie.

Myles Kennedy
fot. MICHAL DYJUK/REPORTER/EAST NEWS

Dyskografię Alter Bridge zamyka płyta "The Last Hero" wydana w 2016 roku. Członkowie zespołu nie mogą narzekać na nudę. Myles Kennedy poza Alter Bridge wydał swój solowy krążek, a także aktywnie koncertuje ze Slashem i Konspiratorami. Mark Tremonti w 2018 roku wydał album "A Dying Machine". W październiku 2019 roku ma się ukazać najnowsza płyta Alter Bridge. Frontman zespołu udzielił wywiadu, w którym wytłumaczył, czym "Walk the Sky" będzie się różnić od poprzednich płyt.

Myles Kennedy opowiedział o najnowszej płycie Alter Bridge

W wywiadzie dla Ultimate Guitar Myles Kennedy został zapytany o to, czy na "Walk the Sky" znajdą się jakieś piosenki, którymi wokalista chciałby się szczególnie podzielić?

"

jest piosenka zatytułowana "Dying Light", która zamyka krążek. Bardzo ją lubię. To prawdopodobnie najbliższa rzecz, która pojawiła się od czasu "Blackbird" [...]. Jest również piosenka zatytułowana "In the Deep", z okazji której bardzo się cieszę. "Godspeed" jest fantastyczny, inny niż to, co robiliśmy dotychczas. Jest więcej elementów z lat 80.. "

Alter Bridge
Alter Bridge
Przeczytaj także Alter Bridge opublikował pierwszy singiel z nowej płyty

Kiedy dziennikarz zapytał frontmana, co będzie wyróżniać najnowszy album, wokalista odpowiedział:

"

Różnica między tą płytą i poprzednimi polega na tym, że Mark [Tremonti] i ja jesteśmy głównymi autorami tekstów. Z powodu naszych harmonogramów - grałem ze Slashem i Konspiratorami, a on miał swój projekt solowy - zrobiliśmy o wiele więcej tekstów oddzielnie [...]. To jednak okazało się dobre. Myślę, że to pomogło stworzyć nam różne metody, pomogło zdefiniować brzmienie na najnowszym albumie [...]. "

Premiera "Walk the Sky" odbędzie się 18 października 2019 roku. Producentem jest Michael Baskette, który współpracował nie tylko z Alter Bridge, ale także z solowym zespołem Tremontiego, Trivium i Slashem.

Zobacz także: Myles Kennedy: Religia zabiła mojego ojca

Tagi: Myles Kennedy Alter Bridge