Myles Kennedy wyjaśnia, dlaczego zdecydował się grać utwór Iron Maiden na koncertach

23.09.2019 15:08
Myles Kennedy wyjaśnia, dlaczego zdecydował się grać utwór Iron Maiden na koncertach Fot. . shutterstock.com

W ostatnim wywiadzie, którego Myles Kennedy udzielil dla magazynu Myglobalmind, muzyk zdradził, co skłoniło go do śpiewania piosenek Iron Maiden.

Myles Kennedy miał pełne ręce roboty. Muzyk nie tylko wydał swój solowy krążek, ale także pracował nad nową płytą Alter Bridge i aktywnie koncertował ze Slashem i Konspiratorami. Już w październiku 2019 roku fani usłyszą nowe wydawnictwo kapeli, w której skład wchodzą Mark Tremonti, Brian Marshall, Scott Philips i właśnie Myles Kennedy.

Myles Kennedy o wykonywaniu piosenek Iron Maiden

Ostatnim wydawnictwem Mylesa jest płyta "Year of the Tiger". Album został wydany w 2018 roku tuż przed ukazaniem się nowej płyty Slasha, na której ponownie mogliśmy usłyszeć wokalistę. W trakcie trasy promującej solowy krążek Kennedy'ego, frontman Alter Bridge wykonywał na koncertach utwór "The Trooper" z repertuaru Iron Maiden. Teraz artysta wyjaśnił, jak wpadł na ten pomysł:

Nie myślałem nad tym zbyt długo. Pamiętam, że byłem na trasie po Europie i uznałem, że byłoby fajnie wziąć jakiś utwór, zmienić jego aranżację i dopasować do mojego repertuaru. Piosenka utkwiła mi w głowie, bo czułem, że jest na tyle elastyczna, że można ją zmieścić w każdym secie, a ludzie i tak ją rozpoznają. Poszło mi lepiej niż przypuszczałem. Myślałem, że ludzie uznają mnie za zwariowanego, ale chyba im się podobało.

Przeczytaj także

Najnowszy album Alter Bridge ujrzy światło dzienne już 18 października 2019 roku. Z okazji wydania nowej płyty zespół zawita do Polski 23 listopada 2019 roku. Kapela wystąpi w warszawskiej Hali Bemowo. W roli gości specjalnych wystąpią Shinedown oraz The Raven Age.

Zobacz także: Alter Bridge w Polsce 2019

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.