23.08.2017 15:39

Myrkur: Marilyn Manson jest bardziej kobiecy ode mnie

O dziewczynach na metalowej scenie, groźbach śmierci ze strony true metali i foteczkach ze zwierzakami na Insta opowiedziała nam Myrkur, czyli urocza Amalie Bruun.

Myrkur: Marilyn Manson jest bardziej kobiecy ode mnie
foto: kadr z wideo

Myrkur to bez wątpienia jeden z najciekawszych projektów, jaki pojawił się w ostatnich latach na metalowej scenie. Mroczni kolesie w czerni, wyjący do mikrofonu jak dzikie bestie? Zapomnijcie o tym. Amalie Bruun przypomina raczej anioła, niż wysłannika piekieł. Słuchacza czaruje „niebiańskim”, eterycznym głosem, ale nie dajcie się zwieść – chwilę później potrafi ryknąć growlem godnym jakiegoś nordyckiego demona.

Wokalistka pod szyldem Myrkur stworzyła EP „Myrkur” z 2014 i dwa albumy studyjne – „M” z 2015 i „Mareridt”, który ukaże się 15 września 2017. Muzyka projektu jest tak samo nieprzewidywalna, jak Amalie – łączy blackowy ciężar, mistyczny klimat rocka gotyckiego i wpływy skandynawskiego folku. W ramach black metalu artystka tworzy zupełnie nową jakość.

"

Chcę robić własną wersję black metalu. Myślę, że oldschoolowy black był bardzo ekspresjonistyczny, emocjonalny, szczególnie jeśli chodzi o wokale. Było tam wiele uczucia. To pasuje do stanu mojego umysłu. "

Bruun pochodzi z Danii i jej korzenie są wyraźnie wyczuwalne w jej muzyce. Jest w niej coś bardzo „północnego”. Z pewnością to wpływ skandynawskiej przyrody, od której Amalie jest wprost uzależniona.

"

Nie mogę tworzyć bez kontaktu z naturą. Uwielbiam pisać i nagrywać demówki na świeżym powietrzu. Przyroda to moja największa inspiracja do wszystkiego, co robię. "

Jak czuje się dziewczyna na bardzo męskiej metalowej scenie? Czy to prawda, że Amalie dostawała groźby śmierci od metali? Co łączy Polaków i Duńczyków? Tego i jeszcze więcej dowiecie się z wywiadu z Myrkur specjalnie dla Antyradio.pl:

Myrkur wystąpiła podczas Metal Hammer Festival 21 lipca 2017. Tego dnia w katowickim Spodku zagrali również Marilyn Manson, Paradise Lost, Zeal & Ardor, ARRM i Percival Schuttenbach.

Maciej Koprowicz
Tagi: Wywiady Anty TV Metal Hammer Festival Rock News