NASA użyła utworu „Sound of Silence” Disturbed w swoim nowym wideo zrobionym z ujęć satelitarnych

Kamil Kacperski
30.10.2017 13:54
NASA użyła utworu „Sound of Silence” Disturbed w swoim nowym wideo zrobionym z ujęć satelitarnych Fot. kadr z wideo

Amerykańska agencja kosmiczna nie pomaga uwolnić się od coveru przeboju Simona & Garfunkela. Tym razem Disturbed rozbrzmiewa w tle ujęć Ziemi z kosmosu.

Teledysk do utworu zdobył na YouTube już prawie 300 milionów wyświetleń, a sam przebój jest fenomenem w świecie rocka, ponieważ od bardzo dawna żaden metalowy zespół nie miał takiego mainstreamowego hitu jak cover „Sound of Silence” w wykonaniu Disturbed. Z drugiej strony jednak trudno się dziwić, ponieważ podczas nagrywania, wokalista David Draiman prawie płakał z powodu ładunku emocjonalnego zawartego w „dźwięku ciszy”.

Teraz przebój Simona & Garfunkela w wersji Draimana i spółki został użyty przez NASA, które zamieściło utwór w filmie, który prezentuje ujęcia Ziemi z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej:

Materiał został zarejestrowany w okresie od sierpnia do października 2017 roku przez astronautów Sergieja Riazanskijego, Paola Nespolia i komandora Randyego Bresnika, podczas kursów stacji po najbliższej ziemi orbicie. Osobiście chyba wolimy takie wizualia do tego utworu, niż występy zespołu w amerykańskim „Tańcu z Gwiazdami".

Chociaż to również mija się trochę z prawdą, bo jeżeli mamy słuchać wokalu Draimana, to tylko i wyłącznie w wersji wiewiórkowej. Nie wierzycie? To sprawdźcie to sami.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.