30.10.2017 13:54

NASA użyła utworu „Sound of Silence” Disturbed w swoim nowym wideo zrobionym z ujęć satelitarnych

Amerykańska agencja kosmiczna nie pomaga uwolnić się od coveru przeboju Simona & Garfunkela. Tym razem Disturbed rozbrzmiewa w tle ujęć Ziemi z kosmosu.

NASA użyła utworu „Sound of Silence” Disturbed w swoim nowym wideo zrobionym z ujęć satelitarnych
foto: kadr z wideo

Teledysk do utworu zdobył na YouTube już prawie 300 milionów wyświetleń, a sam przebój jest fenomenem w świecie rocka, ponieważ od bardzo dawna żaden metalowy zespół nie miał takiego mainstreamowego hitu jak cover „Sound of Silence” w wykonaniu Disturbed. Z drugiej strony jednak trudno się dziwić, ponieważ podczas nagrywania, wokalista David Draiman prawie płakał z powodu ładunku emocjonalnego zawartego w „dźwięku ciszy”.

Teraz przebój Simona & Garfunkela w wersji Draimana i spółki został użyty przez NASA, które zamieściło utwór w filmie, który prezentuje ujęcia Ziemi z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej:

Materiał został zarejestrowany w okresie od sierpnia do października 2017 roku przez astronautów Sergieja Riazanskijego, Paola Nespolia i komandora Randyego Bresnika, podczas kursów stacji po najbliższej ziemi orbicie. Osobiście chyba wolimy takie wizualia do tego utworu, niż występy zespołu w amerykańskim „Tańcu z Gwiazdami".

Chociaż to również mija się trochę z prawdą, bo jeżeli mamy słuchać wokalu Draimana, to tylko i wyłącznie w wersji wiewiórkowej. Nie wierzycie? To sprawdźcie to sami.

A wy lubicie „Sound of Silence" w wykonaniu Disturbed?

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele Disturbed