05.06.2016 17:52

Na Glastonbury Festival powstanie strefa tylko dla kobiet

Faceci rządzą światem? Podczas kilkudniowej imprezy dziewczyny będą mogły połączyć siły w specjalnie wydzielonym miejscu dla płci pięknej.

Na Glastonbury Festival powstanie strefa tylko dla kobiet
foto: Joel Ryan / Invision / AP / Fotolink / East News

Kolejna edycja Glastonbury Festival odbędzie się w dniach 22-26 czerwca 2016 roku. Na wielu scenach zaprezentuje się szereg artystów reprezentujących różne style muzyczne. Wśród gwiazd znaleźli się m.in. Muse, Coldplay, New Order czy ZZ Top.

Dobry line-up nie jest zaskoczeniem. Bardziej zadziwia pojawienie się specjalnej strefy przeznaczonej dla wszystkich, którzy czują się kobietami włącznie z osobami homoseksualnymi, transseksualnymi czy niepełnosprawnymi.

Dany obszar, który zostanie nazwany „The Sisterhood”, będzie znajdować się na terenie strefy Shangri La. „Babskie” miejsce będzie obsługiwane przez same kobiety i tym samym będzie pierwszym tego typu obszarem w historii festiwalów.

Ochrona, muzycy oraz osoby prowadzące warsztaty będą reprezentować płeć piękną. Wystarczy wymienić Rhi Jean, która poprowadzi kurs stolarstwa.

Dlaczego zdecydowano się na takie rozwiązanie?

"

Osoby odpowiedzialne za tę akcję wierzą w to, że przestrzeń przeznaczona tylko dla kobiet jest niezbędna w świecie, który nadal jest rządzony i konstruowany z myślą o mężczyznach. Ucisk kobiet jest wciąż manifestowany na całym świecie w różnych kulturalnych kontekstach. "

Chodzi również o to, by zjednoczyć przedstawicielki płci pięknej, które miałyby się wzajemnie wspierać:

"

Ma to na celu zapewnienie tajemniczej przestrzeni dla kobiet, aby mogły się spotykać, dzielić się swoimi historiami, mile spędzić czas.  W ten sposób mogą nauczyć się najlepszego sposobu, by się wzajemnie wspierać w naszej globalnej walce o koniec wywierania nacisków na kobiety i marginalizacji osób, podczas gdy są one najlepszym i najpiękniejszym kobiecym talentem w Wielkiej Brytanii i poza nią. "

Czy ten pomysł się sprawdzi? Okaże się to już niebawem wraz z rozpoczęciem festiwalu.

Nie pierwszy raz muzyka staje się bronią w dłoniach kobiet. Wystarczy wspomnieć o trzech Meksykankach, które stworzyły Las Hijas De Violencia. Postanowiły one walczyć z seksizmem wykorzystując w tym celu punk rock.

Jak oceniacie pomysł stworzenia przestrzeni na Glastonbury Festival przeznaczonej tylko dla kobiet?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News