06.04.2017 09:46

Na akustyczną EP-kę Disturbed trafi też premierowy materiał

Poznaliśmy szczegóły nadchodzącego wydawnictwa Davida Draimana i spółki. Co się na nim znajdzie?

Na akustyczną EP-kę Disturbed trafi też premierowy materiał
foto: kadr z wideo

Disturbed zdradził już pierwsze informacje o swoich najbliższych planach. Nim otrzymamy pełnoprawnego następcę „Immortalized” z 2015 roku, na którym znalazł się cieszący się ogromną popularnością cover „The Sound Of Silence”, na rynek trafi akustyczna EP-ka, o której lider kapeli myślał od lat.

Okazuje się jednak, że nie będzie to typowo poboczne wydawnictwo, na którym znajdziemy tylko doskonale znany materiał w nowej, bardziej kameralnej wersji. Jak potwierdził sam David Draiman, zespół skomponuje na jego potrzeby również premierowy materiał, który ma się stylistycznie wpisywać w założenia EP-ki.

Niestety, nadal nie wiemy, kiedy minialbum trafi w nasze ręce.

"

Ciągle nad nim pracujemy i nie wyznaczaliśmy sobie żadnych terminów. Chcemy poświęcić mu tyle czasu, ile nam potrzeba, by osiągnąć satysfakcjonujący nas poziom pewności siebie. Aż będziemy w pełni przekonani, że doprowadziliśmy te utwory do szczęśliwego finału. I tak, znajdzie się na nim też nowy, oryginalny materiał. Premierowe numery akustyczne, a także akustyczne wersje już istniejących kawałków z naszego dorobku. "

Fanom kapeli pozostaje cieszyć się z takiej zawartości nadchodzącej EP-ki, ponieważ na kolejny materiał Disturbed może nam przyjść jeszcze trochę poczekać. Jak zdradził basista John Moyer, grupa planuje w pewnym momencie wziąć się za kolejny pełnowymiarowy krążek, na razie jednak nie ma jeszcze konkretnych planów. Prawdopodobnie za to znacznie zwolni z koncertowaniem...

"

Skończyliśmy 14-miesięczny cykl związany z „Immortalized” i to na razie tyle. Chcemy zrobić sobie przerwę i nie wydaje mi się, abyśmy mieli jakieś występy aż do 2019 roku. Disturbed będzie już pewnie z upływem lat koncertować coraz mniej. Nie widzimy potrzeby, by stale być na scenie. "

Na pocieszenie pozostaje nam jeszcze projekt Art of Anarchy, w którym basista współpracuje z Ronem Bumblefootem Thalem i Scottem Stappem. Muzyk zapewnił, że nie chce, aby skończył jako jednorazowa inicjatywa i pragnie się nim zajmować we wspomnianych przerwach działalności z Disturbed.

Pełne nagranie z konferencji prasowej zespołu znajdziecie poniżej:

Czekasz na akustyczną EP-kę Disturbed?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Disturbed