09.05.2019 13:23

Na czym polega teoria spiskowa zmiany stroju muzyki na 440 Hz?

W latach 50. cała muzyka na świecie została dostrojona do 440 Hz mimo protestu muzyków. Dlaczego tak się stało?

Częstotliwość
foto: pixabay.com

Dźwięki to tak naprawdę wrażenia słuchowe oparte na wibracjach o różnych częstotliwościach. Umożliwiają nam one nie tylko komunikację, ale mają też duży wpływ na nasz organizm. Udowodniono, że muzyka wpływa na kreatywność, a dźwięki mogą leczyć, poprawiać humor, ale też da się wykorzystywać je w złych celach

Para
Para
Przeczytaj także Czy gust muzyczny wpływa na związki? Badania potwierdzają

Jan Taratajcio, badacz zagadnień związanych z częstotliwościami dźwięków twierdził, że wykorzystując je w odpowiedni sposób można wywołać u człowieka złość, nienawiść, a nawet zaburzyć jego DNA. Mężczyzna tłumaczył w swoim wykładzie, że człowiek w większości składa się z wody, która podlega drganiu, a dźwięki mogą sprawić, że chaos w cząsteczkach doprowadzi do osłabienia naszego organizmu. 

Na czym polega teoria spiskowa o stroju 440 Hz?

Uniwersalną częstotliwość 432 Hz odnaleźli Pitagorejczycy, którzy dostosowali ją do dźwięków natury. Jest ona pierwotna, naturalna i często nazywana kosmiczną oraz uzdrawiającą. Wszystkie naturalne dźwięki takie jak szum drzew, wody, śpiew ptaków czy brzęczenie owadów występują właśnie w tym stroju. Jednak podczas wielkich przemian wprowadzono nową uniwersalną częstotliwość 440 Hz, która wzbudziła wiele kontrowersji wśród muzyków.

Jak czytamy na tajemnice-swiata.pl, inicjatywa zmiany stroju pojawiła się w 1917 roku, a pomysłodawcami zmian była rodzina Rockefellerów. I chociaż idea została odrzucona przez muzyków, później rząd USA zgodził się na zmianę. Kolejne były Niemcy i Anglia, które wprowadziły uniwersalną częstotliwość 440 Hz w 1939 roku. Muzykę całego świata dostrojono do 440 Hz w roku 1953 decyzją Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej. W związku z tą innowacją pojawiło się wiele teorii, dlaczego zaakceptowano pomysł i kto czerpie z tego korzyści.

Metallica - Nothing Else Matters w częstotliwości 432 Hz:

Metallica - Nothing Else Matters w częstotliwości 440 Hz:

Jedna z najpopularniejszych teorii mówi, że inicjatorem zmian był Joseph Goebbels, minister nazistowskiej propagandy. Zwolennicy tego pomysłu twierdzą, że przez nową częstotliwość staliśmy się więźniami naszej świadomości i dużo łatwiej jest nami manipulować. Częstotliwość 440 Hz wywołuje u nas stres, uczucie presji i wiele innych negatywnych emocji, które sprawiają, że stajemy się agresywni, impulsywni oraz mniej odporni na depresje i podatni na choroby psychiczne, co wykorzystują rządzący.

Zobacz też: >>Według naukowców rock ma zły wpływ na środowisko<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele