Na festiwalu Coachella doszło do eksplozji. Pożar wybuchł w pierwszą noc imprezy

Joanna Chojnacka
15.04.2019 14:17
Na festiwalu Coachella doszło do eksplozji. Pożar wybuchł w pierwszą noc imprezy Fot. pixabay.com/Free-Photos

Podczas pierwszego weekendu festiwalu Coachella 2019 wybuch pożar. Eksplodowała mobilna kabina prysznicowa na polu kempingowym. 

Pierwszy weekend festiwalu Coachella Valley Music and Arts Festival 2019 przeszedł do historii. Trzeba przyznać, że tegoroczna edycja imprezy odbywającej się na Pustyni Colorado jest wyjątkowo pechowa. Jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia sieć obiegła informacja o śmierci jednego z pracowników odpowiedzialnych za budowę sceny, który najprawdopodobniej podczas prac spadł z dachu

Przeczytaj także

Coachella 2019: Pierwszej nocy festiwalu wybuchł pożar

Pierwsza noc festiwalu zafundowała jego uczestnikom sporo emocji. Niestety nie tylko ze względu na atrakcje i świetny line-up imprezy. W sobotę 13 kwietnia 2019 roku na terenie Empire Polo Club około 2 w nocy miejscowego czasu wybuchł pożar. Jak podała Straż Pożarna Hrabstwa Riverside, do eksplozji doszło w jednej z mobilnych kabin prysznicowych. Ogień uszkodził dwie przyczepy kempingowe, jednak żadna z osób przebywających na terenie festiwalu nie ucierpiała. Filmy relacjonujące pożar szybko pojawiły się między innymi na Twitterze:

Chociaż ogień nie był bardzo groźny, wystraszył festiwalowiczów obecnych na Coachelli. Jednym ze świadków wydarzenia była Lauren Rae Levy, która przyznała w rozmowie z CNN:

Na szczęście na miejscu jest wielu strażaków, więc dzięki Bogu udało im się szybko ugasić płomienie. Ale strach był duży. Już raz nas ewakuowano z naszego domu w Malibu w listopadzie, co mocno mną wstrząsnęło. Tym bardziej przeraził mnie ogień, który znowu był tak blisko.

Druga część festiwali Coachella 2019 odbędzie się od 19 do 21 kwietnia 2019 roku. Na scenie pojawią się między innymi Fisher, Weezer i Ariana Grande.

Zobacz też: >>15. rocznica pożaru na koncercie Great White<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.