02.07.2019 11:40

Na festiwalu Glastonbury znaleziono martwego ochroniarza

30 czerwca 2019 roku na terenie festiwalu Glastonbury znaleziono martwego ochroniarza. Rzecznik firmy ochroniarskiej potwierdził zgon swojego pracownika.

Glastonbury Festival 2019
foto: OLI SCARFF/AFP/East News

W dniach 26-30 czerwca 2019 roku w Wielkiej Brytanii odbywał się jeden z największych festiwali na świecie - Glastonbury Festival. Na scenach imprezy zagrali artyści tacy jak The Cure, Tom Odell, Hozier, The Killers, The Chemical Brothers czy Interpol. Niestety nie wszyscy uczestnicy wydarzenia szczęśliwie wrócili z imprezy.

Na Glastonbury Festival 2019 zmarł ochroniarz

W poniedziałek 1 lipca 2019 roku rzecznik firmy ochroniarskiej G4S potwierdził śmierć jednego ze swoich pracowników przebywających na terenie festiwalu. W rozmowie z Billboardem oświadczył:

"

30 czerwca o 17:00 jeden z naszych pracowników został znaleziony martwy w swoim namiocie w Glastonbury, gdzie pracował jako ochroniarz. Łączymy sie w bólu z jego krewnymi i przyjaciółmi w tych trudnych chwilach. "

O wypowiedź na temat zdarzenia poproszono także miejscową policję. Rzecznik odmówił opisania zmarłego, powiedział jedynie, że był to mężczyzna po sześćdziesiątce, a w jego śmierć raczej nie były zaangażowane osoby trzecie. Mimo to, przyczyn zgonu nie podano do publicznej informacji.

Portal NME poinformował, że ochroniarz pracował w weekend na nocnych zmianach i czuwał nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News