11.03.2019 15:09

Na koncercie While She Sleeps 50 osób okradziono z telefonów. Fani ostrzegają przed złodziejami

Grupa While She Sleeps przerwała koncert w Londynie, żeby ostrzec fanów przed kradzieżami telefonów pod sceną. Tego dnia okradziono aż 50 osób.

Koncert
foto: shutterstock.com

Telefony komórkowe coraz częściej przeszkadzają artystom na koncertach. Używania tych cudów techniki na swoich występach zakazał już między innymi A Perfect Circle czy Jack White. Warto jednak pamiętać, że zdjęcia z koncertów, nawet te amatorskie, lądujące tylko na instagramach to też całkiem niezła promocja dla muzyków. Dlatego jak w każdej dziedzinie życia należy i tutaj znaleźć złoty środek, żeby zarówno pomóc artystom, zaspokoić swoje potrzeby publikowania szczegółów z życia w mediach społecznościowych, a jednocześnie nie utrudniać innym odbioru koncertów. Jednak na jednym z ostatnich występów While She Sleeps problem z telefonami miał zupełnie inny wydźwięk.

Apple będzie mogło zdalnie sterować Twoim iPhonem
Apple będzie mogło zdalnie sterować Twoim iPhonem
Przeczytaj także Apple będzie mogło zdalnie sterować Twoim iPhonem

Na koncercie While She Sleeps ukradziono 50 telefonów

Podczas koncertu While She Sleeps w The Roundhouse w Londynie skradziono około 50 telefonów. Muzycy zaapelowali do swoich słuchaczy, żeby pilnowali swojego sprzętu, ponieważ coraz więcej osób zgłasza zaginięcie komórek u ochrony klubu. W rozmowie z nme.com, jeden z poszkodowanych fanów przyznał, że nie spodziewał się takiego finału koncertu ulubionej kapeli.

"

Byłem zły na siebie za to, ze to się stało i popsuło mi cały koncert. Wielu fanów zostało poszkodowanych i wiem, że zespołowi to też nie jest obojętne, bo mają z nami bliskie relacje. Obsługa robiła, co mogła, ale trudno było poradzić sobie z taką ilością zgłoszeń. Wszystko co mogli zrobić to wziąć nasze dane i poprosić o wypełnienie wniosków. "

Chłopak zaproponował także rozwiązanie, ponieważ wie, że w tym miejscu kradzieże zdarzały się już wcześniej i należy zwiększyć środki zapobiegawcze podobnym sytuacjom.

"

Skoro ludzie, którzy wchodzą są przeszukiwani, czemu nie można sprawdzić też osób, które wychodzą? "

Z kolei fanka While She Sleeps twierdzi, że widziała, w jaki sposób złodziejom udało się ukraść telefony.

"

Widziałam faceta, który to robił. Ze mną mu się nie udało, bo mam telefon na smyczy przyczepionej do paska. Koleś dwa razy chwycił mój telefon, ale nie udało mu się go zabrać. "

Z zeznań świadków wynika, że złodzieje działają w gangach i najczęściej można spotkać ich pod sceną. Charakteryzują się tym, że nie są szczególnie zainteresowani koncertem i często spoglądają na podłogę. Rzecznik The Roundhouse w związku z zaistniałą sytuacją oświadczył:

"

Niestety zdarzenie miało miejsce w naszym klubie i faktycznie zostało okradzionych około 50 osób. Jak tylko doniesienia o kradzieżach do nas dotarły, zgłosiliśmy fakt policji, a zespół poinformowany o sprawie ostrzegł resztę publiczności ze sceny.

Bezpieczeństwo naszych widzów ma zawsze dla nas ogromne znaczenie. Jeśli ktoś z obecnych na koncercie nie zgłosił jeszcze, że został poszkodowany, apelujemy, aby to zrobił to jak najszybciej. "

Zobacz też: >>Sposób na przeszkadzające smartfony na koncertach?<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News