Na nowym albumie AC/DC znajdą się partie nagrane przez Malcolma Younga?

Maciej Koprowicz
03.09.2018 11:23
Na nowym albumie AC/DC znajdą się partie nagrane przez Malcolma Younga? Fot. PETER PARKS/AFP/EAST NEWS

Amerykański magazyn podał informację, że nowa płyta zespołu będzie dedykowana zmarłemu w 2017 gitarzyście i zawierać będzie zarejestrowane przez niego partie instrumentalne.

Od kilku dni fani AC/DC żyją sprawą domniemanego nowego albumu studyjnego ich ulubionego zespołu. W pobliżu studia nagraniowego w Vancouver w ciągu kilku dni widziano Angusa i Steviego Youngów, Briana Johnsona i Phila Rudda. Wszystko wskazuje na to, że do zespołu powracają zwolnieni z niego kilka lat wcześniej wokalista i perkusista. Z klasycznego składu na pewno zabraknie jednak jednej osoby.

Malcolm Young, współzałożyciel AC/DC i jego gitarzysta rytmiczny, a prywatnie brat jego lidera Angusa, odszedł w 2014 z zespołu z powodu postępującej demencji. Muzyk zmarł 18 listopada 2017 w wieku 64 lat.

Na nowej płycie AC/DC usłyszymy Malcolma Younga?

Ukazujące się w Dallas pismo „JAM Magazine” opublikowało informację, że powstający właśnie 17. album studyjny AC/DC będzie dedykowany pamięci zmarłego gitarzysty. Co więcej, na albumie wykorzystane mają być partie gitarowe, zarejestrowane przez Malcolma kilkanaście lat temu.

Magazyn napisał:

Okazało się, że na pięć lat przed premierą  „Black Ice”, 15. studyjnego albumu AC/DC [ukazał się w 2008], Angus i Malcolm mieszkali razem i napisali dosłownie setki piosenek. Wiele z nich zostało nagranych i ukrytych, aż do teraz.

Angus postanowił wybrać najlepsze spośród tych nagrań, na których grał Malcolm i teraz wrócił do studia, by nagrywać i miksować je z kolegami z zespołu – Philem Ruddem, Cliffem Williamsem i, tak tak, Brianem Johnsonem jako wokalistą.

Na razie AC/DC nie potwierdził tych informacji.

Brian Johnson wraca do AC/DC?

Dyskografię AC/DC zamyka na razie „Rock Or Bust” z 2014.W jego nagraniu uczestniczyli gitarzyści Angus i Stevie Youngowie, basista Cliff Williams, perkusista Phil Rudd i wokalista Brian Johnson. Dwaj ostatni po wydaniu krążka musieli jednak opuścić zespół – Phil z powodu problemów z prawem, Brian z powodu bardzo poważnych kłopotów ze słuchem. Miejsce wokalisty tymczasowo zajął lider Guns N' Roses, Axl Rose. Plotkowano, że Axl dołączy do AC/DC na stałe i nagra z nim nowy album, ale wydaje się to obecnie bardzo mało prawdopodobne.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.