03.09.2018 11:23

Na nowym albumie AC/DC znajdą się partie nagrane przez Malcolma Younga?

Amerykański magazyn podał informację, że nowa płyta zespołu będzie dedykowana zmarłemu w 2017 gitarzyście i zawierać będzie zarejestrowane przez niego partie instrumentalne.

Na nowym albumie AC/DC znajdą się partie nagrane przez Malcolma Younga?
foto: PETER PARKS/AFP/EAST NEWS

Od kilku dni fani AC/DC żyją sprawą domniemanego nowego albumu studyjnego ich ulubionego zespołu. W pobliżu studia nagraniowego w Vancouver w ciągu kilku dni widziano Angusa i Steviego Youngów, Briana Johnsona i Phila Rudda. Wszystko wskazuje na to, że do zespołu powracają zwolnieni z niego kilka lat wcześniej wokalista i perkusista. Z klasycznego składu na pewno zabraknie jednak jednej osoby.

Malcolm Young, współzałożyciel AC/DC i jego gitarzysta rytmiczny, a prywatnie brat jego lidera Angusa, odszedł w 2014 z zespołu z powodu postępującej demencji. Muzyk zmarł 18 listopada 2017 w wieku 64 lat.

Na nowej płycie AC/DC usłyszymy Malcolma Younga?

Ukazujące się w Dallas pismo „JAM Magazine” opublikowało informację, że powstający właśnie 17. album studyjny AC/DC będzie dedykowany pamięci zmarłego gitarzysty. Co więcej, na albumie wykorzystane mają być partie gitarowe, zarejestrowane przez Malcolma kilkanaście lat temu.

Magazyn napisał:

"

Okazało się, że na pięć lat przed premierą  „Black Ice”, 15. studyjnego albumu AC/DC [ukazał się w 2008], Angus i Malcolm mieszkali razem i napisali dosłownie setki piosenek. Wiele z nich zostało nagranych i ukrytych, aż do teraz.

Angus postanowił wybrać najlepsze spośród tych nagrań, na których grał Malcolm i teraz wrócił do studia, by nagrywać i miksować je z kolegami z zespołu – Philem Ruddem, Cliffem Williamsem i, tak tak, Brianem Johnsonem jako wokalistą. "

Na razie AC/DC nie potwierdził tych informacji.

Brian Johnson wraca do AC/DC?

Dyskografię AC/DC zamyka na razie „Rock Or Bust” z 2014.W jego nagraniu uczestniczyli gitarzyści Angus i Stevie Youngowie, basista Cliff Williams, perkusista Phil Rudd i wokalista Brian Johnson. Dwaj ostatni po wydaniu krążka musieli jednak opuścić zespół – Phil z powodu problemów z prawem, Brian z powodu bardzo poważnych kłopotów ze słuchem. Miejsce wokalisty tymczasowo zajął lider Guns N' Roses, Axl Rose. Plotkowano, że Axl dołączy do AC/DC na stałe i nagra z nim nowy album, ale wydaje się to obecnie bardzo mało prawdopodobne.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Malcolm Young AcDc