11.10.2019 11:34

Na stronie Metalliki skończyło się odliczanie. Jaką niespodziankę dla fanów przygotował zespół?

Na oficjalnej stronie Metalliki wybiła godzina zero. Zespół ogłosił pięć ważnych koncertów, które zagrają w 2020 roku.

James Hetfield
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Grupa Metallica stworzyła niedawno specjalną stronę internetową metallicaxx.com, na której umieściła zegar. Tajemnicze odliczanie miało zakończyć się dzień po emisji "S&M2" w kinach. Nic dziwnego, że wśród fanów zespołu pojawiła się teoria, że gdy zegar wybije godzinę zero, Metallica ogłosi wydanie koncertów z orkiestrą symfoniczną na płycie. Jak się okazuje, odliczanie zapowiadało coś zupełnie innego.

Metallica: Zegar na stronie zespołu skończył odliczanie

Po kilkudniowym wyczekiwaniu na stronie Metalliki pojawiła się informacja na temat planów koncertowych grupy na 2020 rok. A jak widać są nie byle jakie. Metallica będzie headlinerem aż pięciu dużych festiwali w USA organizowanych przez Danny'ego Wimmera. Ponadto zespół obiecał, że przygotuje różne setlisty, a każdy ich występ będzie naprawdę wyjątkowy. Koncerty to jedyna szansa na zobaczenie metalowej legendy na festiwalu w Ameryce w 2020 roku. Imprezy, na których wystąpią muzycy to Epicenter Charlotte Motor Speedway, Welcome to Rockville, Sonic Temple Art & Music Festival, Louder Than Life oraz Aftershock. 

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica udostępniła oficjalne nagranie z Amsterdamu. Grupa wykonała na nim jeden z największych hitów

Sprzedaż biletów na koncerty rozpocznie się w poniedziałek 14 października. Grupa zadeklarowała, że 25 centów z każdego biletu zakupionego przez fanów do 19 listopada przekaże na rzecz swojej Fundacji All Within My Hands.

Danny Wimmer wytłumaczył swoją decyzję o zaproszeniu na wszystkie imprezy Metalliki słowami:

"

Metallica to nie jest tylko kolejny headliner. Gdy ten zespół wchodzi na scenę, to za każdym razem wielkie wydarzenie i wspaniałe doznanie. Oni reprezentują standard, który ustaliliśmy dla każdego festiwalu DWP. Nie mogę się doczekać, kiedy największy zespół na świecie zagra na największych festiwalach rockowych w Ameryce.

Metallica utorowała drogę, którą się poruszamy. Kto wie, ilu uczestników tych pięciu festiwali po raz pierwszy sięgnęło po instrument właśnie dzięki Metallice? "

Zobacz też: Zobacz fragment nowej koncertówki Metalliki "S&M" nagranej z orkiestrą 

Tagi: Rock News Metallica