23.09.2014 13:36

Nadchodzi najlepsza płyta Radiohead?

Thom Yorke wrzucił na Tumblr zdjęcie białego winyla. Czyżby właśnie rozpoczęły się prace nad 9. studyjnym albumem Radiohead?

Nadchodzi najlepsza płyta Radiohead?
foto: anyonlinyr, Flickr, CC BY 2.0

Frontman Radiohead, Thom Yorke, jest tajemniczy. Zdjęcia białej płyty winylowej nie opatrzył komentarzem. Fani Radiohead zaczęli zastanawiać się, o co chodzi.

radiohead-bialy-winyl

Może to jakiś solowy projekt Yorke’a? A może kolejny album Atoms For Peace, drugiego projektu wokalisty Radiohead? Najbardziej prawdopodobne jest jednak to, że powoli możemy mówić o następczyni płyty Radiohead „The King of Limbs” z 2011 roku.

Perkusista grupy Phil Selway jakiś czas temu zdradził, że prace nad nowym krążkiem powinny rozpocząć się jeszcze we wrześniu tego roku.

"

Czujemy, że nadszedł właściwy czas, by zacząć znów razem robić muzykę. "

Czas może nie tyle nadszedł, co właśnie się znalazł. Selway skończył już nagrywać solową płytę „Weatherhouse” (premiera 6 października 2014 roku) i może poświęcić się Radiohead. Dobrze, że przynajmniej wierzy jeszcze w ten zespół.

"

Wciąż jest sens, może najlepsze nasze nagranie jeszcze przed nami... Ciągle możemy zrobić razem wiele kreatywnych rzeczy. "

Czy najlepszym albumem Radiohead okaże się nadchodzący studyjny album?

Urszula Drabińska
Tagi: Radiohead Thom Yorke Phil Selway Rock News