Nagie kobiety, lama i Kazik za barem w nowym teledysku Kwartetu ProForma

Maciej Koprowicz
13.12.2017 15:15
Nagie kobiety, lama i Kazik za barem w nowym teledysku Kwartetu ProForma Fot. kadr z wideo

Klip do piosenki „Nie dali ojce” promuje album Kazika i Kwartetu ProForma, „Tata Kazika kontra Hedora”.

Płyta „Tata Kazika kontra Hedora” to pierwszy studyjny album nagrany przez Kazika Staszewskiego z zespołem Kwartet ProForma. Jak wskazuje tytuł, wokalista znów sięgnął po piosenki swojego ojca, Stanisława Staszewskiego. Krążek nawiązuje do bestsellerowych, nagranych z Kultem płyt „Tata Kazika” i „Tata 2”. Wtedy jednak muzycy wykorzystali zarówno teksty, jak i kompozycje Staszka. Tym razem do wierszy barda rodem z Pabianic Kwartet ProForma skomponował zupełnie nową muzykę.

Album promowały teledyski do piosenek „Ta droga była daleka” i „Most”. Teraz filmowej ilustracji doczekał się utwór „Nie dali ojce”. Klip jest niejednoznaczną, pełną symboli artystyczną wizją pokus, czekających na mężczyzn w czasie tak zwanego kryzysu wieku średniego. W teledysku nie zabrakło więc pięknych, nagich kobiet, obficie podlanej alkoholem imprezy (w roli barmana sam Kazik!), a nawet… lamy. Zobaczcie sami:

„Tata Kazika kontra Hedora” ukazał się 19 maja 2017 nakładem SP Records. Wcześniejszym owocem współpracy muzyków z Poznania z liderem Kultu był dwupłytowy album koncertowy „Wiwisekcja” z 2015, z kilkoma premierowymi nagraniami studyjnymi, m.in. autorskim „Kalifatem” i coverem zespołu Nick Cave & The Bad Seeds, „Gorzki płacz”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.