03.04.2019 13:21

Nagość, aborcja, pedofilia i ukrzyżowana małpa. Przedstawiamy 10 najbardziej kontrowersyjnych teledysków w historii

Lubicie skandale i interesuje was, które klipy zaliczają się w poczet najbardziej szokujących? Przedstawiamy zestawienie dziesięciu najbardziej kontrowersyjnych teledysków w historii.

Foto: Kadr z klipu Behemoth - "God=Dog"
Foto: Kadr z klipu Behemoth - "God=Dog"

Jak powszechnie wiadomo, nic tak nie wzbudza zainteresowania opinii publicznej jak porządny skandal i kontrowersja. Dlatego też, rockowi i metalowi twórcy dosłownie prześcigają się w tworzeniu oburzających, obleśnych i zwyczajnie skandalicznych klipów do swoich utworów. Którym z nich wyszło to najlepiej?

Najbardziej kontrowersyjne klipy w historii

Jeśli lubicie skandale i ciekawi was, które z klipów zaliczane są w poczet najbardziej oburzających, zapoznajcie się z poniższa listą. Przedstawiamy zestawienie dziesięciu najbardziej kontrowersyjnych teledysków w historii.

15 seksownych klipów Waszym zdaniem
15 seksownych klipów Waszym zdaniem
Przeczytaj także 15 seksownych klipów Waszym zdaniem

1. Rammstein - "Pussy"

Jeden z najsłynniejszych klipów Rammsteina, głównie z uwagi na fakt, iż przypomina po prostu film porno. Męskie genitalia i stosunki seksualne są tu pokazane w sposób bardzo dosadny, co zaowocowało tym, że jego pełną, nieocenzurowaną wersję znajdziecie tylko w serwisie Pornhub. Legenda głosi, że członkowie zespołu naprawdę odbyli stosunek z aktorkami na planie teledysku, ale ile jest w tym prawdy to już oceńcie sami.

Foto: kadr z klipu "Pussy"

Zobacz też: >> O czym jest nowy klip Rammsteina - "Deutschland"? <<

2. The Prodigy – "Smack My Bitch Up"

Zażywanie narkotyków, przemoc, agresja i nagość – wszystko to znajdziecie w teledysku zespołu The Prodigy do utworu "Smack My Bitch Up". Klip wzbudził takie kontrowersje, że został zakazany przez stację MTV. Liczne petycje i protesty ze strony fanów zespołu sprawiły, że teledysk wrócił na antenę, jednak w ocenzurowanej wersji i puszczano go jedynie w nocy.

Zobacz też: >> Oficjalna przyczyna śmierci Keitha Flinta z The Prodigy <<

3. Nine Inch Nails – "Closer"

Utwór "Closer" to kolejny klip, z którym problem miała stacja MTV. Choć nie został zakazany, puszczany był niezwykle rzadko i wyłącznie w godzinach nocnych. Dlaczego? Naszpikowany jest on bowiem niezbyt delikatną erotyką oraz przedstawia rozmaite zwierzęce części ciała oraz małpkę konającą na krzyżu.

4. Methods Of Mayhem - "Get Naked"

Klip do "Get Naked" uznawany jest za kontrowersyjny głównie ze względu na fakt, iż dużo w nim nagości, a konkretniej nagich piersi. Gościnnie wystąpiła tu Pamela Anderson, której pojawienie się na ekranie jest niejako zwieńczeniem teledysku. Zaczyna się on bowiem od sceny, w której wokalista zespołu (a przy okazji eks mąż aktorki) ogląda filmy erotyczne z ich udziałem, a kończy się w momencie, gdy Pamela wskakuje mężczyźnie do łóżka.

5. Die Antwoord - "Cookie Thumper"

Prawda jest taka, że na tej liście moglibyśmy zamieścić którykolwiek z teledysków Die Antwoord. Zespół, uznawany powszechnie za "najdziwniejszy zespół świata", wzbudza kontrowersje w zasadzie wszystkim. Od wyglądu, przez tworzoną muzykę, na teledyskach kończąc. Wybraliśmy ten do utworu "Cookie Thumper" z uwagi na fakt, iż wywołuje silne skojarzenia z pedofilią.

Zobacz też: >> Die Antwoord zagra koncert w Polsce w 2019 <<

6. Nirvana - "Heart-Shaped Box"

Teledysk Nirvany dziś już tak nie szokuje, jednak w chwili premiery wywołał niemałą dyskusję. Interpretowany na wiele sposobów kolorowy klip, przedstawiający między innymi konającego na krzyżu mężczyznę w czapce Świętego Mikołaja, oraz wiszące na drzewie płody, do dziś cieszy się olbrzymią popularnością.

7. Marilyn Manson - "(s)AINT"

Klipowi do utworu "(s)AINT" można zarzucić w zasadzie to samo, co teledyskowi do "Pussy" Rammsteina, czyli epatowanie nagością i seksualnością. Dorzućmy jeszcze do tego obrazowanie zażywania narkotyków i przepis na skandal gotowy.

8. LINDEMANN - "Praise Abort"

Klip, którego głównym zadaniem jest wywołanie szoku i w połączeniu ze skandalicznym tekstem utworu wywiązuje się z tego zadania wzorowo. Teledysk z całą pewnością spodobałby się osobom pracującym w branży przetwórstwa mięsa, gdyż widzimy w nim Tilla Lindemanna przebranego za świnię, kopulującego ze swoją "żoną" oraz odśpiewującego, że popiera aborcję.

9. Behemoth - "God=Dog"

Polski akcent w naszym zestawieniu. Co jest szokującego i kontrowersyjnego w klipie Behemotha? Nagość, krew, ukrzyżowany mężczyzna obdarty ze skóry oraz liczne nawiązania do kościoła i symboli religijnych.

10. Twisted Sister - "Be chrool to your scuel"

Klip, który w dzisiejszych czasach nie robi w zasadzie żadnego wrażenia, jednak w 1985 roku wywołał olbrzymi skandal. Stacja MTV odmówiła jego emisji i dopiero po dłuższej czasie można było zobaczyć teledysk w telewizji. Chodziło głównie o fakt, iż przedstawia on dzieci przemienione w krwiożercze zombie.

Zobacz też: >> Luke Perry pojawił się w klipie Twisted Sister <<

Jeśli podobało wam się powyższe zestawienie, zapraszamy również do zapoznania się z innymi artykułami o podobnej tematyce. Na naszej stronie przeczytacie między innymi o teledyskach przerażających jak prawdziwe horrory, utworach do których powstały dwa teledyski oraz 100 najlepszych klipach XXI wieku.

Który z powyższych teledysków uważasz za najbardziej szokujący?

Natalia Nowecka
Tagi: Rammstein Nine Inch Nails Nirvana Behemoth Twisted Sister The Prodigy Die Antwoord